Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Ściągacze do izolacji

Ściągacze do izolacji to narzędzia służące do zdejmowania izolacji z różnego rodzaju przewodów, a w przypadku niektórych produktów również do zaciskania złączy na kablach. Przed zakupem ściągacza izolacji warto sprawdzić, jakiego konkretnie narzędzia potrzebujemy, gdyż do konkretnego przewodu potrzebujemy określonego ściągacza izolacji. Przy wyborze narzędzia należy zwrócić uwagę na podstawowe parametry, takie jak zakres pracy, cięcia lub zaciskania konektorów oraz z jakiego materiału jest ono wykonane.

Na rynku dostępnych jest kilka typów ściągaczy izolacji. Pierwszym rodzajem tego typu narzędzi są czołowe ściągacze izolacji, sprawdzające się m.in. przy pracy na przewodach pod napięciem. Ciekawym rozwiązaniem są także boczne ściągacze izolacji, których największą zaletą są wygoda podczas użytkowania i stosunkowo niska cena. Dla wymagających użytkowników przewidziano automatyczne ściągacze do izolacji, w przypadku których cały proces odbywa się samoczynnie.

Ściągacze do izolacji

JOKARI 10270 Nóż do kabli secura 27 JOKARI 10270 Nóż do kabli secura 27
Producent: Jokari
Cena:

66,50 zł

zobacz więcej
JOKARI 10272 Nóż do kabli standard 27 JOKARI 10272 Nóż do kabli standard 27
Producent: Jokari
Cena:

44,50 zł

zobacz więcej
JOKARI 10280 Nóż do kabli secura 28H JOKARI 10280 Nóż do kabli secura 28H
Producent: Jokari
Cena:

49,90 zł

zobacz więcej
JOKARI 10282 Nóż do kabli standard 28H JOKARI 10282 Nóż do kabli standard 28H
Producent: Jokari
Cena:

29,90 zł

zobacz więcej
JOKARI 20050 Ściągacz do izolacji Super 4 JOKARI 20050 Ściągacz do izolacji Super 4
Producent: Jokari
Cena:

62,00 zł

zobacz więcej
JOKARI 30120 Ściągacz do izolacji universal 12 JOKARI 30120 Ściągacz do izolacji universal 12
Producent: Jokari
Cena:

62,90 zł

zobacz więcej
JOKARI 30155 Ściągacz izolacji secura 15 nóż JOKARI 30155 Ściągacz izolacji secura 15 nóż
Producent: Jokari
Cena:

119,00 zł

zobacz więcej
PROLINE 28408 Szczypce do ściągania izolacji PROLINE 28408 Szczypce do ściągania izolacji
Producent: Proline
Cena:

24,50 zł

zobacz więcej

Jaki ściągacz izolacji wybrać?

Ściągacz izolacji stanowi niezbędny element wyposażenia każdego majsterkowicza oraz specjalisty z branży elektrycznej czy elektronicznej. Jest to proste urządzenie, które znacznie przyspiesza i ułatwia pracę poprzez równomierne usuwanie izolacji przy minimalnym wysiłku. Jakość ściągacza ma kluczowe znaczenie, ponieważ dobrze dobrany model posłuży przez wiele lat. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego narzędzia.

Czym jest ściągacz izolacji?

Ściągacz izolacji to powszechne, stosunkowo proste narzędzie mechaniczne, wyposażone w dwie szczęki. Jego zadaniem jest zaciskanie się na izolacji przewodu, a następnie jej przecinanie i usuwanie. Dobra jakość ściągacza umożliwia regulację szerokości zacisku, pozwalając na precyzyjne dostosowanie do grubości izolacji.

Jak wybrać ściągacz izolacji?

Typ i przeznaczenie: Na rynku dostępne są ściągacze o konstrukcji czołowej lub bocznej. Modele czołowe są uniwersalne i posiadają śrubę do regulacji szerokości szczęk, co umożliwia precyzyjne dostosowanie narzędzia. Modele boczne przypominają nożyczki i są łatwe w użyciu, jednak wymagają pewnej wprawy. Automatyczne modele regulują ustawienie szczęk automatycznie, co jest wygodne, ale kosztowne.

Ostrza do cięcia: Większość ściągaczy jest wyposażona w wzmocnione ostrza, co ułatwia cięcie przewodów i eliminuje konieczność używania dodatkowych narzędzi.

Dodatkowe akcesoria: Skrzyneczka z przegródkami dostosowanymi do konkretnego modelu ściągacza może okazać się przydatna do przechowywania narzędzia i różnych końcówek.

Jakie są rodzaje ściągaczy izolacji?

Ręczny ściągacz charakteryzuje się atrakcyjną ceną i niską awaryjnością, ale wymaga manualnego operowania szczękami. Automatyczny ściągacz posiada automatyczną regulację szerokości szczęk, zapewniającą wysoką jakość pracy, ale jest droższy.

Jak działa ściągacz izolacji? Jak go używać?

Zasada działania ściągacza polega na zaciskaniu się szczęk na kablu, a następnie rozrywaniu izolacji pod wpływem siły ścisku. Obsługa ściągacza jest prosta i wymaga jedynie pewnej wprawy. Po umieszczeniu przewodu w szczękach narzędzia, należy równomiernie docisnąć je, zapewniając precyzyjne cięcie izolacji. Dlaczego warto używać ściągacza izolacji? Narzędzie to jest niezwykle przydatne przy pracy z dużą ilością przewodów, oszczędzając czas i zapewniając bezpieczeństwo w porównaniu z tradycyjnymi metodami usuwania izolacji.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl