Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Zabawki dla małych majsterkowiczów

Znajdziesz u nas ciekawe pomysły na prezent dla małych majsterkowiczów, tych lekko starszych w wieku 5 lat i więcej, ale i dla młodszych 3+. Przedstawiamy zestawy konstrukcyjne do samodzielnego złożenia, a następnie pomalowania. Różne samochody do skręcenia, domki dla ptaków, a także zestawy narzędzi dla dzieci. Niech Wasze dzieci też poczują się jak prawdziwi profesjonaliści używając narzędzi Stanley Junior.

Zabawki dla małych majsterkowiczów

STANLEY JR. Zabawka Domek dla ptaków + narzędzia dla dzieci STANLEY JR. Zabawka Domek dla ptaków + narzędzia dla dzieci
Producent: Stanley Jr
Cena:

124,90 zł

Cena regularna: 129,90 zł

Najniższa cena: 119,00 zł
szt
zobacz więcej
  • promocja
STANLEY Jr  SXCTST037-05EU Zestaw narzędzi dla dzieci  STANLEY Jr SXCTST037-05EU Zestaw narzędzi dla dzieci
Producent: Stanley Jr
Cena:

99,00 zł

Cena regularna: 104,90 zł

Najniższa cena: 104,90 zł
szt
zobacz więcej
  • promocja
STANLEY JR. Zabawka Zestaw samochodów 4szt. + narzędzia dla dzieci STANLEY JR. Zabawka Zestaw samochodów 4szt. + narzędzia dla dzieci
Producent: Stanley Jr
Cena:

124,90 zł

Cena regularna: 129,90 zł

Najniższa cena: 128,90 zł
szt
zobacz więcej
  • promocja

Zabawki dla małych majsterkowiczów to świetny sposób na rozwijanie kreatywności, zdolności manualnych i umiejętności rozwiązywania problemów u dzieci. Oto kilka popularnych rodzajów zabawek, które mogą przyciągnąć ich uwagę:

- Zestawy narzędziowe dla dzieci
Te zestawy zawierają zazwyczaj plastikowe lub drewniane narzędzia, takie jak młotek, śrubokręt, piła do drewna, klucze, i inne, odpowiednio dopasowane do małych rączek. Dzieci mogą udawać, że naprawiają rzeczy w domu lub budują własne projekty. Najmłodsi uwielbiają zabawę w naśladowanie dorosłych.


- Zestawy do konstruowania
Zabawki typu "zrób to sam" lub zestawy do budowania, takie jak karmnik dla ptaków czy model samochodu, pozwalają dzieciom rozwijać swoją kreatywność i mają wiele zalet, które są opisane poniżej.


- Składanki i modele do montażu
Składanki z modelami samolotów czy pojazdów budowlanych mogą być fascynującym wyzwaniem dla małych majsterkowiczów. Montowanie ich krok po kroku rozwija umiejętności logicznego myślenia i precyzji.


- Zestawy do malowania i zdobienia
Dla młodszych majsterkowiczów, zestawy do malowania i ozdabiania, takie jak drewniane modele do składania, mogą być świetnym sposobem na wyrażanie swojej kreatywności i rozwijanie zdolności manualnych.


- Zestawy do ogrodu lub uprawy roślin
Dla tych, którzy lubią kontakt z naturą, zestawy do uprawy roślin lub małe narzędzia ogrodnicze mogą być fascynującą zabawką. Dzieci mogą uczyć się o procesie wzrostu roślin i dbać o swoje własne ogródki.

 

Zabawki te nie tylko dostarczają rozrywki, ale także rozwijają wiele ważnych umiejętności u dzieci, które mogą być przydatne w przyszłości.

Zalety zabawek DIY (z ang. Do It Yourself - Zrób to sam)

Zestawy DIY stają się coraz bardziej popularne zarówno wśród dzieci, jak i rodziców, a to z powodu ich wyjątkowej wartości. Te zabawki nie tylko rozwijają wyobraźnię, kreatywność i umiejętność samodzielnego myślenia, ale także doskonalą zdolności manualne. Składające się z kilku elementów zabawki, które należy złożyć w całość, wymagają od dziecka nie tylko pomysłowości, lecz także logicznego myślenia. Dzięki nim dzieci uczą się poprzez zabawę, co sprzyja także budowaniu relacji rodzinnych. Wspólne tworzenie przedmiotów wzmacnia więź między rodzicami a dziećmi oraz sprzyja komunikacji. Co więcej, zabawa z zestawami DIY nie kończy się na ukończeniu projektu – sama jego konstrukcja stanowi część zabawy, a późniejsze korzystanie z niego jest jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Często dzieci bardziej szanują takie samodzielnie wykonane zabawki, gdyż widzą ile pracy zostało włożone do ich wykonania. Dodatkowo zabawki wykonane samodzielnie wzmacniają poczucie własnej wartości - widok stworzonej przez siebie zabawki może sprawić dzieciom wielką radość i satysfakcję. To uczucie zrealizowania czegoś własnymi rękami może być bardzo budujące.

Zabawki STEM


STEM to skrót od angielskich słów: Science (nauka), Technology (technologia), Engineering (inżynieria), Mathematics (matematyka).
Obecnie to jeden z głównych nurtów w nowoczesnym podejściu do edukacji. Ma na celu rozwijanie u dzieci umiejętności samodzielnego myślenia przyczynowo-skutkowego oraz wyciągania wniosków z doświadczeń, które samodzielnie zdobyły. Dzieci uczą się poprzez praktykę i zabawę, co pobudza ich ciekawość i motywuje do dalszych eksperymentów. Badania pokazują, że na przyszłym rynku pracy najbardziej poszukiwane będą osoby z wykształceniem ścisłym, technicy i inżynierowie. Dlatego już teraz warto położyć nacisk na rozwój takich umiejętności, które pozwolą dzieciom w przyszłości poszerzyć perspektywę rozwoju zawodowego.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl