Opcje przeglądania

Mieszadła - jak wybrać?

Właściwe przygotowanie zaprawy, kleju, farby czy betonu wymaga starannego i dokładnego wymieszania różnych składników lub gotowej masy. Aby zrobić to szybko, wygodnie i co najważniejsze efektywnie, potrzebne jest odpowiednie mieszadło, mocowane do elektronarzędzia, takiego jak mieszarka lub wiertarka. Jakie mieszadło wybrać? Co warto wiedzieć przed wyborem?

Mieszadła

Mieszadło do mieszarki – co to jest?

Mieszadło to urządzenie pozwalające na szybkie i dokładne wymieszanie danej substancji. Mieszadło należy odpowiednio dobrać do przygotowywanej masy lub mieszanki, tzn. jego konsystencji i objętości, a także do posiadanego elektronarzędzia – mieszarki lub wiertarki.

Typ mocowania mieszadeł

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na typ mocowania mieszadła, który powinien odpowiadać temu w mieszarce. Na rynku dostępne są m.in. mieszadła wyposażone w tradycyjny uchwyt sześciokątny, który umożliwia ich montaż w typowej głowicy wiertarskiej, jak i w mieszarce wyposażonej w złącze wiertarskie. W bardziej zaawansowanych mieszarkach używa się zazwyczaj mieszadeł montowanych bezpośrednio na wrzecionie, np. na gwint M14 lub poprzez adaptery, takie jak Hexafix, jak również poprzez szybkozłącza SDS.

Długość mieszadeł

Jakiej długości powinno być mieszadło? Urządzenia te mogą mieć długość od 350 do ponad 600 mm, ale najbardziej powszechne są dłuższe mieszadła, czyli o długości 590-600 mm. Dobrym rozwiązaniem będzie mieszadło wyposażone w przedłużenia z gwintami na obu końcach lub w system Ergo-Fix z kilkustopniową regulacją wysokości mieszadła. Dzięki tym rozwiązaniom można dostosować mieszarkę do wzrostu użytkownika, co wpływa na komfort pracy.

Średnica mieszadeł

Innym ważnym parametrem przy wyborze mieszadła jest średnica mieszadła, którą należy dobrać w zależności od ilości przygotowywanej masy lub mieszanki. Im większa ilość, tym większa powinna być średnica mieszadła. Dostępne na rynku urządzenia mają zazwyczaj średnicę od 70 do 160 mm. Najbardziej popularne są mieszadła 120mm oraz mieszadła 140mm.

Materiał wykonania mieszadła

Jeśli chodzi o materiał wykonania, najbardziej optymalnym wyborem będzie mieszadło z kwasoodpornej stali nierdzewnej. Jest ono bowiem znacznie trwalsze od urządzeń wykonanych ze zwykłej stali, które szybko rdzewieją.

Kształt mieszadła

Jaki kształt powinno mieć mieszadło? Podstawowym rodzajem są mieszadła łukowe, które wtłaczają mieszankę od góry w dół, podobnie zresztą jak mieszadła lewoskrętne spiralne. Z kolei od dołu do góry przemieszczają mieszankę mieszadła spiralne. W przypadku mieszarek z dwoma mieszadłami zazwyczaj używa się mieszadeł przeciwbieżnych.

Wybór mieszadeł a rodzaj mieszanej substancji

Mieszadła mają zastosowanie w różnych pracach budowlanych, wykończeniowych. Wyróżnić możemy wiele mieszadeł w zależności od masy, którą chcemy mieszać. W naszym sklepie możecie zaopatrzyć się w mieszadła do kleju, mieszadła do betonu, mieszadła do zapraw, mieszadła do farb, mieszadła do gipsu. Najchętniej wybieranym mieszadłem przez fachowców u nas jest mieszadło do ciężkich, gęstych zapraw Collomix WK 120 HF

 

 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl