Akumulatory to akcesoria, niezbędne do prawidłowego działania wielu urządzeń i elektronarzędzi. Dostępne w różnych pojemnościach i typach, aby najlepiej pasowały do urządzenia, do którego są przeznaczone. Warto zaopatrzyć się w kilka akumulatorów, by w razie potrzeby zawsze mieć naładowany zapasowy akumulator pod ręką. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu i przyspieszenie pracy.

Akumulatory

Akumulatory — zastosowanie

Akumulatory do elektronarzędzi i urządzeń przydatnych w pracy jak na przykład krótkofalówki, różnią się w zależności od producenta. Każdy producent tworzy linie akumulatorów dedykowane jego urządzeniom, dodatkowo w obrębie jednego producenta również mogą występować różne rodzaje i rozmiary akumulatorów. Warto więc upewnić się, jakiego akumulatora wymaga nasze urządzenie, by uniknąć pomyłki w postaci zakupu akumulatora nowszego lub starszego typu. Doskonałym przykładem może być marka Stanley, która posiada dwie wiodące linie urządzeń akumulatorów i do nich pasujących: 18V I V20 FATMAX.

Mino konieczności regularnego ładowania elektronarzędzia zasilane, akumulatorem dają przewagę nad zasilaniem kablowym. Elektronarzędzia na akumulator mogą pracować wszędzie, gdzie tego potrzebujesz, bez konieczności poszukiwania gniazdka, do którego musisz się podpiąć. Sprawdzą się doskonale zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i do domowego użytku. Elektronarzędzia akumulatorowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego majsterkowicza.

Akumulatory do elektronarzędzi

Akumulatory do elektronarzędzi są dostępne w różnych rozmiarach i pojemnościach, w zależności od potrzeb. Są one dostępne również w różnych typach, w tym litowo-jonowych, niklowo-kadmowych i niklowo-wodorkowych. Akumulatory litowo-jonowe są najczęściej stosowane, ponieważ są one wytrzymałe i wydajne. Mają one również mniejszy rozmiar i ważą mniej niż inne akumulatory, co czyni je bardziej wygodnymi do przenoszenia i przechowywania. Są one również łatwiejsze w użyciu i szybciej się ładują. Jednak mają one krótszy czas trwania i trzeba je regularnie ładować.

Akumulatory do walkie-talkie i krótkofalówek 

Do walkie-talkie można wykorzystać akumulatory NiMH, NiCd lub Li-Ion. NiMH i NiCd są najczęściej spotykane i zapewniają dobrą wydajność przy niskim koszcie. Zaletą akumulatorów Li-Ion jest to, że są one lżejsze, a także łatwiejsze w ładowaniu. Akumulatory te wymagają jednak regularnej konserwacji, aby zapewnić optymalną wydajność.

W zależności od pojemności akumulatora i czasy pracy, jakiej wymagamy od naszego urządzenia, warto zaopatrzyć się w dodatkowy akumulator, by pozostawać w kontakcie zawsze, wtedy kiedy będziemy tego potrzebować. 

Podsumowując

  • Zawsze warto zaopatrzyć się w dodatkowy akumulator stanowiący nasze zabezpieczenie i gwarancję tego, że nic nie przeszkodzi nam w pracy, a nasz sprzęt nie zawiedzie nas, kiedy będziemy go potrzebowali. 
  • Sprawdź, jaki akumulator będzie odpowiedni do Twojego urządzenia, by uniknąć pomyłki.
  • Pamiętaj o zasadach konserwacji i przechowywania akumulatorów by służyły ci długo.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl