Opcje przeglądania
Typ akumulatorów
Napięcie akumulatora (V)
Liczba akumulatorów (szt)
Pojemność akumulatora (Ah)
Silnik bezszczotkowy
Walizka
Cena
  • od
    do

Wkrętarki

Wkrętarka to urządzenie służące do wkręcania i wykręcania śrub czy wkrętów. Bardziej popularna jest jednak wiertarko-wkrętarka, będąca urządzeniem hybrydowym, umożliwiającym dodatkowo wiercenie otworów w różnych materiałach. W porównaniu do wiertarek są poręczniejsze i bardziej mobilne. Nie może ich zabraknąć na żadnej budowie, czy w przydomowym warsztacie.

Wkrętarki

  • nowość

Wkrętarki

Wkrętarka to jedno z tych urządzeń, którego nie może zabraknąć w żadnym domu, warsztacie czy na budowie. Jest nieocenione zarówno przy domowym majsterkowaniu, jak i podczas profesjonalnych prac remontowo-budowlanych.

Wkrętarka a wiertarko-wkrętarka

Czym jest wkrętarka? Jest to urządzenie mechaniczne służące do wkręcania i wykręcania śrub czy wkrętów. Pozwala wykonać szereg domowych prac, na przykład skręcić meble. Ma kompaktowe rozmiary, jest poręczna i bardzo praktyczna.

Wiertarko-wkrętarka to z kolei urządzenie hybrydowe, czyli łączące cechy wkrętarki i wiertarki. Poza wkręcaniem i wykręcaniem śrub czy wkrętów, umożliwia także wiercenie otworów w różnych materiałach, w tym w drewnie, tworzywach sztucznych oraz metalu.

Jaka wkrętarka lub wiertarko-wkrętarka będzie najlepszą opcją do większości zastosowań? Na co zwracać uwagę przy wyborze tego typu urządzeń? Jakie parametry są najważniejsze?

Jaką wkrętarkę wybrać? Sieciową czy akumulatorową?

Na rynku dostępne są zarówno urządzenia zasilane sieciowo, jak i akumulatorowo. Co je wyróżnia?

Wkrętarki i wiertarko-wkrętarki akumulatorowe nie potrzebują dostępu do gniazdka elektrycznego, w związku z czym są dużo bardziej mobilne od urządzeń sieciowych. Można ich używać między innymi na drabinach, rusztowaniach czy w trudno dostępnych miejscach. Są przy tym bardziej kompaktowe i poręczne, a ich obsługa znacznie wygodniejsza.

Urządzenia sieciowe są na ogół zdecydowanie większe i cięższe od modeli akumulatorowych, jednak mają również większą moc, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do cięższych. Pozwalają ponadto na montowanie wkrętów w najtwardszych materiałach oraz wiercenie w nich otworów. Są chętnie używane przez fachowców do bardziej profesjonalnych prac.

Parametry wkrętarek i wiertarko-wkrętarek

Choć wkrętarki i wiertarko-wkrętarki sieciowe mają liczne zalety, to zdecydowanie bardziej popularne są urządzenia zasilane akumulatorami. Czym kierować się przy ich wyborze? Jednym z podstawowych parametrów wkrętarki akumulatorowej jest napięcie, od którego zależy moc, a tym samym możliwości urządzenia. Im większa, tym wydajniejszą i efektywniejszą pracę zapewnia sprzęt.

Do prostych prac (jak na przykład skręcanie mebli) i małych prac remontowych czy majsterkowania powinno wystarczyć urządzenie o napięciu do 10V. Najbardziej praktyczne są urządzenia o zasilaniu 18V i więcej. Nadają się do intensywnych prac remontowych i wiercenia otworów (w tym z udarem) w twardszych materiałach oraz do bardziej profesjonalnych prac.

W przypadku wkrętarek akumulatorowych bardzo ważnymi parametrami są także rodzaj akumulatora oraz jego pojemność, od których zależy czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Najnowocześniejsze są akumulatory litowo-jonowe (Li-Ion), które są lekkie i wytrzymałe, a przy tym można je ładować wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba. Mogą mieć pojemność od 1.5 do 5.0Ah.

Przy wyborze wiertarko-wkrętarek ważne są również liczba biegów (które wpływają na komfort korzystania ze sprzętu) oraz moment obrotowy, który określa siłę, z jaką urządzenie będzie pracować – im wyższa wartość, tym lepiej. Dobrze, jeśli urządzenie wyposażone jest w funkcję udaru, dzięki czemu sprawdzi się podczas wiercenia w twardszych podłożach.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl