Narzędzia glazurnicze

Układanie płytek ceramicznych to czasochłonne i wymagające zadanie zarówno dla amatora, jak i profesjonalnego glazurnika. Otrzymanie zadowalającego rezultatu wymaga nie tylko doświadczenia i staranności, ale i odpowiednich narzędzi glazurniczych – przecinarek, przyssawek, klipsów, klinów i wielu innych. Odpowiednio dobrane nie tylko skrócą czas potrzebny na ułożenie płytek, ale i zapewnią świetny efekt końcowy.

Narzędzia glazurnicze

Dlaczego warto wybrać dobre narzędzia glazurnicze?

W naszym sklepie zaopatrzysz się w niezbędne narzędzia do pracy glazurnika. Posiadamy bogaty wybór narzędzi glazurniczych uznanych producentów: Kaufmann, Rubi, Raimondi. Narzędzia sprawdzonych przez nas marek zapewniają wyjątkową precyzję. Solidne wykonanie sprawia, że urządzenia są wytrzymałe i posłużą na wiele prac, również w trudnych warunkach budowlanych.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz narzędzia do glazury wykorzystywane przy cięciu, obróbce i układaniu płytek ceramicznych, terakoty, gresu, klinkieru, czy mozaiki szklanej. Bardzo duży wybór akcesoriów, urządzeń ręcznych  i maszyn elektrycznych.
Nasza oferta skierowana jest do profesjonalistów i do użytkowników domowych.
W naszym sklepie znajdziecie produkty do obróbki, układania i fugowania standardowych płytek, jak również tych o dużych rozmiarach. Dzięki dobraniu odpowiednich narzędzi praca stanie się znacznie łatwiejsza. Wybór najlepszych narzędzi i akcesoriów dostępnych na rynku narzędzi glazurniczych przyspiesza realizację projektu i pozwala na jego precyzyjne wykonanie, bez obaw o uszkodzenie stosowanego materiału, czy brak satysfakcji z uzyskanego efektu pracy.

Przecinarki elektryczne 

W naszym sklepie dostępne są wysokiej klasy przecinarki elektryczne. Przecinarka elektryczna to spory wydatek, ale gwarantujemy, że zwróci się bardzo szybko. Dzisiejsze przecinarki pozwalają na precyzyjne cięcie wszelkiego rodzaju płytek: ceramicznych, gresowych, czy nawet marmurowych. Przecinarki elektryczne radzą sobie nie tylko z cięciem prostym, ale także z fazowaniem różnych materiałów.

Tarcze diamentowe

Wybór odpowiedniej tarczy do cięcia jest tak samo ważny jak zakup urządzenia tnącego. Tarczę należy dobierać przede wszystkim w zależności od ciętego materiału. Trzeba się zastanowić też, czy będzie to cięcie na sucho czy na mokro. Rzecz niemniej istotna, to średnica tarczy, która powinna być kompatybilna z urządzeniem, którym będziemy wykonywać cięcia płytek. W naszej ofercie posiadamy tarcze diamentowe marek: Rubi, Adiam, DeWalt. Znajdziecie również specjalne tracze diamentowe do polerowania na sucho powierzchni, takich jak: kamień naturalny, granit, marmur i beton. 

Przecinarki ręczne

Przecinarka ręczna to podstawowe narzędzie każdego glazurnika. Warto wybrać solidną, trwałą, a zarazem precyzyjną. Takie są przecinarki polecanych przez nas marek: Kaufmann i Rubi. Przed zakupem przecinarki warto się rozeznać, z jakimi płytkami będziesz pracować. Od tego zależy, jaką wielkość przecinarki wybrać. Większe przecinarki są mniej poręczne i cięższe, ale za to pozwalają przecinać duże płytki. Popularne modele pozwalają na cięcie płytek o długości 63cm, 71cm, 72cm, 85cm, czy 92cm. Coraz częściej fachowcy decydują się jednak na zakup przecinarek o długości cięcia 120-125cm, czy nawet 155cm.

Systemy do poziomowania płytek

Systemy poziomowania płytek wykorzystuje się coraz częściej przy układaniu płytek. Przyśpieszają i ułatwiają znacznie pracę. Dzięki nim płytki ułożone są idealnie równo. Systemy do poziomowania płytek mogą być stosowane zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Możemy polecić sprawdzone systemy poziomowania Raimondi RLS i RLS VITE oraz systemy Rubi Delta Levelling System i Cyclone.

Przyssawki i systemy do przenoszenia płytek

Wraz z nastaniem mody na duże płytki w pomieszczeniach, pojawiły się akcesoria, która ułatwiają ich przenoszenie. Możemy wyróżnić przyssawki do gładkich powierzchni, a także do chropowatych. Dużym zainteresowaniem cieszą się też przyssawki próżniowe z manometrem. Na osobną uwagę zasługują zaawansowane systemy do przenoszenia płytek wielkoformatowych. Posiadamy również w naszej ofercie wózki do przewożenia płyt.  Najbardziej popularnymi i sprawdzonymi systemami są Raimondi Easy Move (podwójne i potrójne), Raimondi Easy Move ADV MK.IV. 

Pace i kielnie

Wyróżniamy kilka rodzajów pac. Najpopularniejsze to pace proste i zębate do nakładania różnego rodzaju zaprawy. Od nich zależy, czy płytki będą równomiernie przylegały do powierzchni podłogi, czy też ściany. Kolejnym rodzajem są pace gumowe, które służą do fugowania. Efekt końcowy w dużej mierze uzależniony jest od prawidłowego nałożenia fugi.

Kielnie sprawdzą się do prac z gipsem. Posiadamy w swojej ofercie kielnie sztukatorskie i ornamentowe. Z zakończeniem prostym jak i szpiczastym.   

Wiertła i otwornice diamentowe

Wiertła i otwornice diamentowe bardzo przydają się przy pracach glazurniczych. Otwory wywierca się najczęściej pod puszki prądowe, rurki, przyłącza. Ważne jest w tym wypadku użycie wysokiej jakości osprzętu, aby nie uszkodzić płytki i nie zniszczyć swojej pracy. W naszej ofercie znajdziecie pojedyncze otwornice, a także zestawy ze specjalnymi przyssawkami i hydronetką, która zapewnia chłodzenie wiertła podczas wykonywanej pracy.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl