Miary zwijane 

Miary zwijane to jedno z najprostszych narzędzi pomiarowych. Miarki zwijane najczęściej wykorzystywane są przez pracowników budowlanych lub domowych majsterkowiczów. Miarki wykorzystuje się do mierzenia odległości, wysokości czy szerokości poszczególnych elementów. Najważniejszym elementem przy wyborze odpowiedniej miary jest klasa dokładności, jak również długość. W naszej ofercie znajdziecie miary zwijane znanych i cenionych producentów: Stanley, DeWalt, Sola, Irwin, Nivel System. W sklepie Mensura.pl posiadamy ogromny wybór miar, różniących się ceną, wykonaniem, trwałością. Dopasujesz miarę do swoich potrzeb. 

 

Miary zwijane

SOLA 50021301 Miara zwijana BIG T 5m SOLA 50021301 Miara zwijana BIG T 5m
Producent: Sola
Cena:

131,10 zł

szt
zobacz więcej

Miary zwijane. Jaką miarę wybrać?

Miary, w tym miary zwijane, to jedne z podstawowych narzędzi, bez których niemożliwe byłyby dokładne wykonanie większości prac budowlanych czy remontowych. Stanowią niezbędne wyposażenie nie tylko każdego fachowca czy majsterkowicza, ale i każdego, dla kogo istotny jest precyzyjny pomiar. Nie może ich zabraknąć w żadnej skrzynce narzędziowej, warsztacie ani gospodarstwie domowym.

Rodzaje miar

Wśród miar możemy wyróżnić między innymi miary składane (bardziej tradycyjne, ale wciąż popularne narzędzie miernicze), taśmy miernicze (idealne do mierzenia większych odległości) oraz suwmiarki (przydatne do dokonywania precyzyjnych pomiarów niewielkich przedmiotów).

Zdecydowanie najbardziej popularnym narzędziami tego typu są jednak miary zwijane. To precyzyjne i bardzo praktyczne przyrządy, o niewielkich, kieszonkowych rozmiarach, bardzo proste w obsłudze, idealne do dokonywania zarówno krótkich, jak i długich pomiarów.

Jaka miara zwijana będzie najlepsza?

Na rynku dostępna jest szeroka gama miar zwijanych. Jaką jednak miarę wybrać? Czym kierować się przy jej wyborze?

Jednym z podstawowych parametrów, na który należy zwrócić uwagę jest długość taśmy. Mogą one mieć długość w przedziale od 2 do nawet 20 metrów. Dzięki temu łatwo dobrać odpowiednie narzędzie do indywidualnych potrzeb.

Przy wyborze tego typu urządzenia istotny jest także materiał wykonania. O ile taśma na ogół wykonana jest ze stali, to obudowa może być z metalu lub tworzywa sztucznego. O ile do większości prac powinna wystarczyć lekka, plastikowa miara, to do pracy w cięższych warunkach zdecydowanie lepiej sprawdzi się urządzenie z solidną, metalową obudową.

Innym ważnym kryterium jest klasa dokładności, którą oznacza się cyframi rzymskimi – I, II lub III. Im niższy numer, tym większa dokładność przymiaru. W większości przypadków powinna się sprawdzić miara o klasie dokładności II, jednak do prac, gdzie liczy się precyzja (na przykład prac stolarskich) niezbędna będzie urządzenie o klasie I.

Część miar ma również dodatkowe udogodnienia, jak magmatyczne końcówki, które usprawniają samodzielnie mierzenie, czy zaczepy do paska. Większość nowych urządzeń posiada także automatyczną blokadę, która zatrzymuje przyrząd rozwinięty na pożądanej długości. Poprawia ona komfort pracy i świetnie sprawdza się przy pomiarach dłuższych odległości.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl