Kółka tnące

Kółka tnące

Kółko tnące jest jednym z najważniejszych elementów każdej przecinarki do glazury. Czym jest ten przyrząd? Do czego służy? Jak wybrać odpowiednie kółko do przecinarki?

Czym jest kółko tnące?

Kółko tnące jest jednym z elementów przecinarki ręcznej, zwanej też gilotyną, służącym do cięcia płytek ceramicznych. Na ogół składa się z trzech części, a mianowicie trzpienia, osi i najważniejszej z nich, czyli kółka lub inaczej rolki.

Za jego pomocą można wykonać płytkie, proste nacięcia na płytce, co – przy wykorzystaniu łamacza – umożliwia jej przełamanie.

Jakie kółko tnące wybrać?

Jedną z najważniejszych kwestii, na jaką należy zwrócić uwagę wybierając kółko tnące do przecinarki, jest materiał, z jakiego zostało wykonane. Dobrej jakości kółka tnące wykonane są z węglika wolframu, który charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie. niektóre

Duże znaczenie ma także średnica kółka tnącego, która powinna być dopasowana do materiału. Stosowanie jednego kółka do różnych materiałów, o różnych wykończeniach powierzchni, jest bowiem mało efektywne. Sukces cięcia zależy od różnorodności stosowanych kółek. Stosowanie różnych kółek tnących w zależności od materiału pozwala na uzyskanie najlepszej relacji pomiędzy jakością a wydajnością.

W przypadku kółek tnących marki Rubi, najbardziej optymalnym rozwiązaniem do płytek ceramicznych będzie kółko o średnicy 6 mm, gresu porcelanowego 8 mm, gresu rustykalnego 18 lub 22 mm, a kamienia naturalnego 10 mm.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

 

Skontaktuj się z nami!

+48 12 419 29 78

sklep@mensura.pl

 

więcej więcej
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl