Opcje przeglądania

Kółka tnące

Kółko tnące to jedno z najważniejszych elementów każdej przecinarki ręcznej do płytek ceramicznych. Składa się z trzpienia, osi i kółka, które jest najważniejszym elementem tego narzędzia. Za jego pomocą wykonuje się płytkie, proste nacięcia na płytce wzdłuż wyznaczonej linii, co umożliwia jej przełamanie.

Kółka tnące

Kółka tnące

Kółko tnące jest jednym z najważniejszych elementów każdej przecinarki do glazury. Czym jest ten przyrząd? Do czego służy? Jak wybrać odpowiednie kółko do przecinarki?

Czym jest kółko tnące?

Kółko tnące jest jednym z elementów przecinarki ręcznej, zwanej też gilotyną, służącym do cięcia płytek ceramicznych. Na ogół składa się z trzech części, a mianowicie trzpienia, osi i najważniejszej z nich, czyli kółka lub inaczej rolki.

Za jego pomocą można wykonać płytkie, proste nacięcia na płytce, co – przy wykorzystaniu łamacza – umożliwia jej przełamanie.

Jakie kółko tnące wybrać?

Jedną z najważniejszych kwestii, na jaką należy zwrócić uwagę wybierając kółko tnące do przecinarki, jest materiał, z jakiego zostało wykonane. Dobrej jakości kółka tnące wykonane są z węglika wolframu, który charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie.

Duże znaczenie ma także średnica kółka tnącego, która powinna być dopasowana do materiału. Stosowanie jednego kółka do różnych materiałów, o różnych wykończeniach powierzchni, jest bowiem mało efektywne. Sukces cięcia zależy od różnorodności stosowanych kółek. Stosowanie różnych kółek tnących w zależności od materiału pozwala na uzyskanie najlepszej relacji pomiędzy jakością a wydajnością.

W przypadku kółek tnących marki Rubi, najbardziej optymalnym rozwiązaniem do płytek ceramicznych będzie kółko o średnicy 6 mm, gresu porcelanowego 8 mm, gresu rustykalnego 18 lub 22 mm, a kamienia naturalnego 10 mm.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl