Ładowarki do elektronarzędzi to urządzenia służące do ładowania elektronarzędzi i akumulatorów stosowanych w różnego rodzaju narzędziach elektrycznych. Ładowarki te są zwykle dostarczane w komplecie z elektronarzędziami, ale również możemy zakupić je niezależnie i pozwalają na wygodne i szybkie ładowanie baterii.

Ładowarki

Wyjątkowo szeroka oferta ładowarek, jaką znajdziecie Państwo w naszym sklepie, pozwoli na wybór idealnej ładowarki, spełniającej potrzeby każdego fachowca i domowego majsterkowicza. 

W zależności od modelu, ładowarki mogą mieć różne funkcje, takie jak automatyczne wykrywanie i dobieranie odpowiedniego napięcia ładowania, zabezpieczenia przed przeładowaniem czy zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, systemy zabezpieczające urządzenie przed nadmierną temperaturą i zwarciem, czy też wbudowane wskaźniki stanu ładowania akumulatora. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać ładowarkę do akumulatora, aby zapewnić maksymalną żywotność baterii oraz bezpieczeństwo użytkowania elektronarzędzi.

Przy zakupie ładowarki warto zwrócić uwagę na producenta i typ akumulatora oraz jego model, bowiem nie wszystkie ładowarki są w stanie obsłużyć wszystkie modele akumulatorów dostępne na rynku. 

Rodzaje ładowarek

  • Ładowarki sieciowe — to najczęściej spotykane ładowarki do elektronarzędzi, które podłącza się do gniazdka zasilania. Są dosyć proste w obsłudze i nie wymagają żadnych dodatkowych narzędzi. Służą do bezpośredniego ładowania urządzeń i elektronarzędzi bez dodatkowych akumulatorów. Często spotykany typ ładowarek obsługujący starsze elektronarzędzia i urządzenia typu krótkofalówki i radiotelefony.
  • Ładowarki samochodowe — to specjalistyczne ładowarki, które podłącza się do gniazda zapalniczki. Idealne podczas prac na terenie bez dostępu do zasilania sieciowego. Często spotykany typ ładowarek w przypadku przenośnych kompresorów czy odkurzaczy. 
  • Ładowarki akumulatorowe — to ładowarki, które służą do ładowania akumulatorów. Są stosowane w przypadku, gdy trzeba naładować jeden lub kilka akumulatorów jednocześnie. Pozwalają na wygodę korzystania z elektronarzędzi bez obaw o zasilanie, dzięki dodatkowemu akumulatorowi możemy płynnie wymieniać źródła zasilania bez konieczności przerywania pracy.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl