Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Kredy traserskie

Kreda traserska w połączeniu ze sznurkiem traserskim pozwala na rysowanie długich i prostych linii na ścianach, podłogach itp. Specjalny skład zapewnia kredzie doskonałą przyczepność i widoczność. Nadaje się zarówno do profesjonalnych prac, jak i do użytku codziennego. Dostępna w różnych kolorach i o różnych pojemnościach.

Kredy

Czym jest kreda traserska?

Kreda traserska używana jest głównie w budownictwie, architekturze, stolarstwie czy przy remontach. Ułatwia oznaczanie linii i punktów na różnych materiałach, takich jak beton, metal lub drewno. Niektóre kredy posiadają właściwości wodoodporne, dzięki czemu mogą być stosowane również na zewnątrz, gdyż utrzymują się na zawilgoconym podłożu. Dostępne są w formie pudru lub pasty. Ich specjalny skład zapewnia doskonałą przyczepność i widoczność. Przechowywana jest w specjalnym pojemniku z końcówką umożliwiającą precyzyjne nanoszenie na powierzchnię.  W połączeniu ze sznurem traserskim tworzy gotowy zestaw do oznaczania prostych i długich linii.

Różne rodzaje kredy

Kreda traserska często występuje w różnych kolorach takich jak biały, czerwony lub niebieski. Dobieraj kolor kredy w zależności od oczekiwanej trwałości oznaczenia oraz kontrastu w stosunku do materiału, na którym używasz kredy.

Wybór odpowiedniej kredy jest kluczowy. Niebieska kreda jest znana z tego, że nie pozostawia trwałych śladów. Często jest łatwa do zmycia, ale z niektórych powierzchni może być trudna do usunięcia (dlatego warto zrobić próbę na niewielkim odcinku). Jeśli używasz kredy wewnątrz pomieszczenia, zaleca się wybór koloru białego. Pozostałe kolory, takie jak czerwony, pomarańczowy, zielony, żółty i czarny, zostawiają trwałe ślady, które bardzo ciężko jest usunąć.

Zalety kredy traserskiej 

- Niezwykle przydatna przy różnego rodzaju oznaczeniach, w szczególności linii prostych (w połączeniu ze sznurkiem traserskim)

- Łatwa w użyciu i bardzo precyzyjna

- Stosunkowo tania

- Może być stosowana na różnych powierzchniach

- Często opakowanie posiada zamykaną końcówkę, która ułatwia precyzyjną aplikację

Jak wyznaczać proste linie za pomocą sznurka i kredy? 

Sznur traserski  jest zamknięty w ergonomicznym pudełku. Zakończony jest stalową końcówką, którą można zaczepić na gwoździu lub wkręcie. Sznurek podczas rozwijania automatycznie pokrywany jest kredą - można wówczas z łatwością zostawić ślad linii na żądanej powierzchni. Po zakończeniu pracy z łatwością zwiniemy sznurek za pomocą korbki. Do zestawu wyznaczającego linie proste przydatna będzie również poziomica.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl