Opcje przeglądania

Pistolety do silikonu to narzędzia, które umożliwiają zasklepianie szczelin pomiędzy różnymi elementami lub powierzchniami poprzez precyzyjną aplikację silikonu lub kleju. Są stosowane na szeroką skalę podczas prac budowlanych i wykończeniowych. Pistolety do silikonu różnią się wagą, pojemnością obsługiwanych tub silikonu, a także sposobem zasilania. 

Ręczne pistolety do silikonu i farb

Wysokiej jakości wyciskacze i pistolety do mas i prac wykończeniowych są niezastąpione w każdym warsztacie. Pomagają one w precyzyjnej aplikacji różnego typu mas, takich jak kleje, masy uszczelniające, silikony. Najlepiej zdecydować się na solidny wyciskacz, który będzie zawsze łatwo dostępny.

Jaki wyciskacz wybrać - ręczny czy akumulatorowy?

Na rynku pistoletów do silikonu istnieje szeroka gama wyciskaczy zarówno ręcznych jak i akumulatorowych. Pierwszą różnicę zobaczymy już w cenie produktu. Produkty akumulatorowe są znacznie droższe, jednakże ich cenę rekompensuje wygoda i szybkość użytkowania. Jeżeli potrzebujemy wyciskacza do pracy zawodowej wykonywanej bardzo często to zdecydowanie warto zainwestować w akumulatorowy sprzęt, który ułatwi nam wykonywanie obowiązków. Zazwyczaj akumulatorowe pistolety do kleju posiadają specjalną funkcję blokady, która zapobiega wyciekom materiału z kartusza po odłożeniu wyciskacza, oraz elektroniczną regulację prędkości posuwu, co umożliwia dostosowanie szerokości aplikowanej masy. Jedynymi niedogodnościami w przypadku wyciskaczy akumulatorowych są konieczność regularnego ładowania oraz ciężar urządzenia.

Wyciskacze ręczne są najczęściej wybierane do okazjonalnych prac domowych - są tańsze i mają prosty mechanizm działania. Przy wyborze pistoletu ręcznego warto również zwrócić uwagę na fukcje, które zapobiegają samoczynnemu wypływowi masy z urządzenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego wyciskacza?

- Pojemność wyciskacza

Przy wyborze właściwego pisoletu do silikonu ważne jest ile ml produktu jest w stanie pomieścić. Każde urządzenie przeznaczone jest tylko do jednej długości zasobników.

- Konstrukcja otwarta lub zamknięta

Pistolety do silikonu przeznaczone są do wyciskania mas z plastikowych tub - jest to konstrukcja otwarta lub do wyciskania  z worków foliowych - konstrukcja zamknięta.

- Siła nacisku tłoka

Siła nacisku w pistoletach oznacza ile wysiłku będziemy musieli włożyć w wyciskanie materiałów. W skrócie, im większa siła nacisku, tym łatwiej przeprowadzić aplikację silikonu, ponieważ nie trzeba mocno naciskać na uchwyt. Siła nacisku wynosząca 130 kg zapewnia już wygodne wyciskanie silikonu i akrylu z tuby.

- Kontrola nacisku w pistoletach

System kontroli wydobywania się masy z urządzenia zapobiega samoczynnemu wydobywaniu się materiału, co gwarantuje czystą pracę.

- Wysoka jakość wykonania produktu

Warto wybierać produkty znanych marek, takich jak Wolfcraft, Rubi czy Dewalt, które cechują się najwyższą jakością, a także są doceniane i rozpoznawane na całym świecie.

- Dodatkowe, istotne funkcje pistoletu do silikonu

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje ułatwiające użytkowanie, takie jak uchwyt 2-komponentowy, obrotowa tuleja na tubę, ergonomiczny uchwyt, hak drabinowy.

 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl