Opcje przeglądania

Radio budowlane - do czego służy?

 

Radio to urządzenie elektroniczne służące do odbioru audycji radiowych. Odbiorniki radiowe budowlane muszą być trwałe, mocne i dodatkowe zabezpieczone przed pyłem i wodą. Narażone są bowiem na ciężkie warunki zewnętrzne. 

Niekiedy radio budowlane oprócz funkcji umilania czasu pracy, zaopatrzone jest w praktyczne funkcje dodatkowe, jak ładowanie akumulatorów. Takie zastosowanie posiada radio budowlane DeWalt DWST1-75659.

 

 

Radia budowlane

Bosch Radio budowlane GPB 18V-2 SC PROFESSIONAL Bosch Radio budowlane GPB 18V-2 SC PROFESSIONAL
Producent: Bosch
Cena:

849,00 zł

zobacz więcej
DEWALT DCR016 radio budowlane FM / AM DEWALT DCR016 radio budowlane FM / AM
Producent: DeWalt
Cena:

849,00 zł

zobacz więcej
DEWALT DCR017 radio budowlane 18V z ładowarką DEWALT DCR017 radio budowlane 18V z ładowarką
Producent: DeWalt
Cena:

1 155,00 zł

zobacz więcej
DEWALT DCR019 radio budowlane 18V DEWALT DCR019 radio budowlane 18V
Producent: DeWalt
Cena:

561,61 zł

zobacz więcej
DEWALT DCR020 radio budowlane XR Li-Ion DAB+ FM DEWALT DCR020 radio budowlane XR Li-Ion DAB+ FM
Producent: DeWalt
Cena:

679,00 zł

zobacz więcej
DEWALT DWST1-75659 Radio budowlane TOUGHT SYSTEM DEWALT DWST1-75659 Radio budowlane TOUGHT SYSTEM
Producent: DeWalt
Cena:

1 143,66 zł

zobacz więcej

Radio budowlane – po co i dlaczego warto w nie zainwestować

Radio to urządzenie elektroniczne służące do odbioru audycji radiowych i odtwarzania muzyki. Prace, zwłaszcza budowlane to żmudna i ciężka praca. Uprzyjemnić ją może muzyka lub ulubione audycje radiowe. Radia budowlane w przeciwieństwie do zwykłych odbiorników mają wzmocnioną konstrukcję, odporną na kurz, wilgoć, wibracje, niekorzystne warunki atmosferyczne, a także na wysokie lub niskie temperatury. Radio budowlane sprosta trudom placu budowy, z którymi zwykłe radia, głośniki czy smartfony nie dadzą sobie rady.

Na co zwrócić uwagę wybierając radio budowlane

Wybierając radio budowlane należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, na przykład na rodzaj zasilania. Możemy wybrać radio z zasilaniem akumulatorowym lub sieciowym. Równie ważne jest w jakie porty wyposażone jest radio. Mowa tutaj o takich wejściach jak AUX lub USB. Normą stają się również radia budowlane z interfejsami komunikacyjnymi, takimi jak funkcja Bluetooth bądź Wi-Fi. Należy również mieć na uwadze rodzaj odbieranego sygnału (cyfrowy, analogowy). Ostatnim kryterium jest ilość, rodzaj, a przede wszystkim moc głośników.

Zasilanie sieciowe czy akumulatorowe radia budowlanego

Każdy rodzaj zasilania ma swoje dobre i słabe strony. W przypadku zasilania sieciowego nie interesuje nas ani akumulator, ani stopień jego rozładowania. Zasilanie akumulatorowe natomiast umożliwia pozbycia się uciążliwych kabli oraz pozwala na stworzenie przenośnego radia budowlanego. Możemy również wybrać oba rozwiązania. Niektóre radia budowlane zasilane są zarówno akumulatorowo jak i sieciowo.

Dodatkowe funkcje radia budowlanego

Dodatkowe funkcje umożliwiają odtwarzanie muzyki z nośników takich jak smartfon, po podłączeniu ich do radia przewodowo (wejście AUX) lub bezprzewodowo (funkcja Bluetooth). Jednak nowoczesne radia budowlane oferują dodatkowo funkcję ładowania. Funkcja ta pozwala na naładowanie akumulatorów do elektronarzędzi. Jest niezwykle ciekawa i praktyczna funkcja. Radio jednocześnie spełnia funkcje multimedialną i ładuje akumulator.

Sprawdzone model radia budowlanego

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj model DWST1-75659 marki Dewalt. Radio budowlane Dewalt dzięki 6 głośnikom zapewnia doskonałą jakość dźwięku. Wyposażone w gniazdo AUX, wejście USB oraz zaawansowaną technologię Bluetooth, co pozwala mu szybko i swobodnie łączyć się z przenośnymi urządzeniami elektronicznymi. Radioodbiornik DAB+ i FM odbiera sygnał cyfrowy i analogowy. Dodatkowo radio budowlane z ładowarką wielonapięciową ze wskaźnikiem naładowania LED, ładuje akumulatory 10.8V, 14,4V oraz 18V. Model ten oferuje nam zasilanie zarówno sieciowe jak i akumulatorowe, a norma IP54 stanowiąca ochronę przed wodą i pyłem sprawia, że będzie on idealnym wyborem na plac budowy.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl