Opcje przeglądania

Kompresor samochodowy - co to jest?

Kompresor przeznaczony jest głównie do użytku samochodowego. Służy przede wszystkim do pompowania kół samochodowych. Dzięki zasilaniu z gniazda zapalniczki samochodowej, z urządzenia możemy korzystać w każdym momencie. Kompresory samochodowe posiadają również wtyczkę do zasilania sieciowego i mogą być także używane do pompowania innego sprzętu: materacy, opon rowerowych i motorowych czy piłek sportowych. Z treści poniżej dowiesz się, jak działa kompresor i jaki kompresor najlepiej wybrać.

 

 

Kompresory samochodowe

Jak działa kompresor samochodowy?

Opony stanowią połączenie pojazdu z podłożem, co oznacza, że stanowią jeden z najważniejszych elementów samochodu. Prawidłowe zadbanie o nie umożliwia większą przyczepność samochodu na drodze. Przekłada się to na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dlatego tak ważne jest utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w oponach. Pomocny okazuje się tutaj kompresor samochodowy, który umożliwia sprawdzenie ciśnienia w oponach, w razie potrzeby również ich dopompowanie. Co istotne, kompresory te posiadają podłączenie do gniazdka zapalniczki 12V, dzięki czemu można z niego skorzystać na każdym etapie trasy. Jednak to nie wszystkie jego zalety. Należy również zwrócić uwagę, że jest to szybki proces. Dopompowanie opony trwa zaledwie kilka minut, a pompowanie odbywa się automatycznie. Dodatkowo urządzenia te są proste i intuicyjne w obsłudze. Jak używać kompresora samochodowego? Wystarczy go podłączyć, następnie ustawić odpowiedni poziom ciśnienia, a kompresor resztę zrobi za nas.

Rodzaje zasilania kompresora samochodowego

Kompresory samochodowe oferują nam kolejne udogodnienie. Związane jest ono z rodzajem zasilania. Zasilanie tych urządzeń nie musi ograniczać się tylko do zasilania z gniazdka zapaliczki w samochodzie. Obecnie kompresory oferują również zasilanie kablem prądu zmiennego 230V oraz zasilanie akumulatorowe 18V. Takie rozwiązanie pozwala na przekształcenie zwykłego kompresora samochodowego w bezprzewodowy kompresor o szerokim zastosowaniu.

Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając kompresor samochodowy?

Najważniejszym parametrem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze kompresora jest jego przepustowość. Dlaczego? Ponieważ im wyższa jest przepustowość tym szybciej koło zostanie napompowane. W przypadku gdy parametr ten jest zbyt niski koło może nie zostać napompowane. Ważnym czynnikiem jest również częstotliwość użytkowania. W przypadku długich tras zaleca się wybór kompresora samochodowego o większej przepustowości. Gwarantuje to znacznie krótszy czas pompowania, co przekłada się na komfort pracy w przypadku częstego użytkowania. Ważnym czynnikiem wydaje się również przeznaczenie kompresora. Jeżeli urządzenie ma nam służyć bardziej jako pompka elektryczna np. do materacy lub piłek, warto zwrócić uwagę na dołączone do niego akcesoria i przewody.

Co dodatkowo może skłonić Cię do kupna danego kompresora samochodowego?

Odpowiednim określeniem wydaje się tutaj: wielofunkcyjność. Kompresory dostarczane są z końcówkami, które pozwalają na pompowanie nie tylko kół, ale również wszystkich rodzajów piłek, materacy czy basenów. Przydatny tutaj jest również dołączony przewód wysokoprzewodowy, przeznaczony specjalnie do pompowania dużych objętości. W przypadku opon należy korzystać z przewodu wysokociśnieniowego, który również dołączany jest do urządzenia. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru trybu ciśnienia (BAR, PSI, lub KPA). Kompresory samochodowe to także bardzo kompaktowe urządzenia. Małe wymiary i niska waga sprawiają, że nie zajmują one dużo miejsca, są łatwe w transporcie i przechowywaniu.

Sprawdzone modele kompresorów samochodowych

Na szczególną uwagę zasługują tutaj dwa kompresory. Pierwszy z nich to model ASI400 producenta Black+Decker. Jest to wydajny kompresor zasilany na gniazdko z zapalniczki 12V. Dołączone akcesoria sprawiają, że jego rola nie ogranicza się tylko do pompowania kół. Kompresor wyposażony w różne tryby ciśnienia, tryby mocy oraz cyfrowy wyświetlacz. Urządzenie jest proste w obsłudze i ze względu na swoje wymiary kompaktowe.

Drugim modelem jest BDCINF18 również producenta Black+Decker. Podobnie jak poprzedni model, jest bardzo wydajny, wyposażony w różne akcesoria, podobne tryby ciśnienia i mocy, cyfrowy wyświetlacz oraz jest bardzo kompaktowy. Ten model jedna oprócz zasilania z gniazdka zapalniczki 12V posiada również zasilanie kablem prądu zmiennego lub akumulatorem 18V. Dzięki takiemu rozwiązaniu może być używany nie tylko w samochodzie, ale również w domu, ogrodzie czy na wycieczce. Zasilanie akumulatorowe pozwala pozbyć się niepotrzebnych i uciążliwych kabli.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl