Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Co to jest gwoździarka?

Gwoździarka akumulatorowa (inaczej nazywana sztyfciarką lub pistoletem do gwoździ) jest urządzeniem akumulatorowym, które zastępuje tradycyjny młotek. Dzięki zastosowaniu gwoździarki w szybki sposób jesteśmy w stanie wbić gwoździe do betonu lub drewna, niemal bez wisiłku. Gwoździarka jest wyposażona w magazynek na gwoździe, który pomieści do paruset sztuk gwoździ w zależności od danego modelu. Magazynek gwoździarki elektrycznej występuje w wariancie bębnowym lub w formie podajnika taśmowego. Wybrane modele sztyfciarek umożliwiają ręczną regulację głębokości wbijania gwoździ. Gwoździarki elektryczne wykorzystywane są w zakładach stolarskich, jak również przez firmy remontowo-budowlane do montażu schodów czy wykładzin.

Gwoździarki

DEWALT DCN692N Gwoździarka 18V 90mm DEWALT DCN692N Gwoździarka 18V 90mm
Producent: DeWalt
Cena:

1 853,00 zł

szt
zobacz więcej
 DEWALT DCN692P1 Gwoździarka 18V XR 90mm 5.0Ah DEWALT DCN692P1 Gwoździarka 18V XR 90mm 5.0Ah
Producent: DeWalt
Cena:

2 099,00 zł

zobacz więcej
Bosch Gwoździarka akumulatorowa BODY GNH 18V-64 M Bosch Gwoździarka akumulatorowa BODY GNH 18V-64 M
Producent: Bosch
Cena:

1 899,00 zł

zobacz więcej
DEWALT DCN692NT Gwoździarka 18V XR 90mm + Gwoździe DEWALT DCN692NT Gwoździarka 18V XR 90mm + Gwoździe
Producent: DeWalt
Cena:

2 119,00 zł

zobacz więcej
DEWALT DCN692NT Gwoździarka 18V XR 90mm + Walizka DEWALT DCN692NT Gwoździarka 18V XR 90mm + Walizka
Producent: DeWalt
Cena:

1 763,02 zł

zobacz więcej

Jak działa gwoździarka?

Gwoździarka akumulatorowa została wyposażona w specjalny mechanizm strzelający tzw. "zamachowy", który powoduje wyrzucanie gwoździ znajdujących się w komorze w określonym tempie oraz z określoną siłą poprzez naciśnięcie spustu. Zastosowana siła wyrzutu pozwala wbić gwoździa na głębokość od kilku do kilkunastu milimetrów, w zależności od długości gwoździa. Sztyfciarki akumulatorowe są lżejsze od gwoździarek pneumatycznych, prostsze w obsłudze jak również nie wymagają podłączenia kompresora. Do gwoździarek DeWalt najczęściej wybierany jest akumulator o pojemności 5.0Ah, który zapewnia wbicie do kilkuset gwoździ na jednym ładowaniu akumulatora.

Jaką gwoździarkę kupić?

Dostępne na rynku gwoździarki elektryczne różnią się nie tylko pod względem budowy, zasilania czy zastosowania. Dokonując wyboru odpowiedniej gwoździarki, należy zwrócić uwagę na wiele parametrów. Najważniejszymi z nich są: energia uderzenia (J), pojemność magazynka na gwoździe, średnica i długość gwoździa. Należy również zwrócić uwagę na czas ładowania akumulatora do gwoździarki w przypadku gwoździarki akumulatorowej, czy na długość kabla zasilającego w przypadku gwoździarki sieciowej.

Dobierz gwoździe do gwoździarki

Bardzo ważne jest dobranie odpowiednych gwoździ do gwoździarki. Trzeba zwrócić uwagę na stopień nachylenia gwoździ, żeby pasowały do elektronarzędzia. U nas możesz znaleźć: gwoździe do gwoździarki 15 stopni, gwoździe do gwoździarki 20 stopni, gwoździe do gwoździarki 34 stopni. Ponadto znaczenie ma materiał jaki będziemy łączyć oraz trwałość gwoździ. Gwoździe mogą być galwanizowanie lub niegalwanizowane.

Jednym z najczęstszych wyborów naszych klientów są gwoździe galwanizowane DeWalt DNBA1650GZ, które sprawdzają się idealnie do łączenia drewna. Są wykorzystywane do wszelkich prac stolarskich czy montażowych. Gwoździe z łbem z pieczonym. Przeznaczone do sztyfciarek z magazynkiem nachylonym o 20º.

Idealnymi gwoździami do mocowania różnego rodzaju zaczepów, łączników, przewodów elektrycznych będą gwoździe DeWalt DCN8901020Sprawdzą się do następujących materiałów jak beton B-10, beton komórkowy, gazobeton, mur, cegła, drewno. Gwoździe posiadają pełny łeb, w całości galwanizowane.

Gwoździe DeWalt DNPT31R90G12Z galwanizowane pierścieniowe ze ściętym łbem są odporne na korozję. Przeznaczone do gwoździarek z kontem magazynka nachylonego 34º. Idealnie sprawdzą się do do szybkiego i trwałego łączenia konstrukcji drewnianych.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl