Opcje przeglądania

Kosiarki

Zadbany trawnik to wizytówka każdej posesji. Jednak, aby „zielony dywan” wyglądał ładnie i zdrowo, należy zadbać o jego odpowiednią pielęgnację, a w szczególności jego regularne koszenie. Nieoceniona podczas tego czaso- i pracochłonnego zadania jest kosiarka do trawy.

Jaką kosiarkę wybrać do ogrodu? Czym kierować się przy jej wyborze? To, jaki sprzęt będzie najbardziej odpowiedni zależy od kilku czynników, przede wszystkim od wielkości trawnika oraz częstotliwości koszenia, a także kształtu i wyglądu trawnika czy ukształtowania i rodzaju terenu.

Kosiarka elektryczna czy spalinowa?

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz urządzeń tego typu, o różnym przeznaczaniu i parametrach. Ze względu na rodzaj zasilania, co jest najważniejszą kwestią podczas wyboru kosiarki, wyróżnia się kosiarki spalinowe i elektryczne, które z kolei dzielą się na sieciowe i akumulatorowe.

Kosiarka spalinowa to idealne rozwiązanie w przypadku większych trawników, o wyższej trawie i bardziej zróżnicowanym terenie oraz miejsc bez dostępu do zasilania. Z zalet takiej kosiarki warto wymienić dużą moc, większą niż w urządzeniach elektrycznych oraz brak konieczności podłączenia do sieci elektrycznej. Taka kosiarka jest jednak cięższa, głośniejsza oraz droższa w zakupie i eksploatacji.

Kosiarka elektryczna polecana jest natomiast do koszenia małych i średnich trawników, o mało zróżnicowanej powierzchni. W porównaniu do spalinowej jest lżejsza i cichsza, a przy tym nie emituje spalin. Posiada jednak mniejszą moc niż urządzenie spalinowe.

W przypadku kosiarki sieciowej jej podstawowym ograniczeniem jest przewód, który utrudnia pracę w ogrodzie oraz jego długość, która ogranicza zasięg urządzenia, a także konieczność podłączenia do sieci elektrycznej.

Rozwiązaniem jest kosiarka akumulatorowa, która nie potrzebuje dostępu do gniazdka elektrycznego. Można z niej korzystać właściwie wszędzie, a jej głównym ograniczeniem jest czas pracy, który zależy od pojemności akumulatora.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl