Opcje przeglądania

Odkurzacze samochodowe

Utrzymanie porządku w samochodzie przy pomocy zwykłego, domowego odkurzacza może być nie lada wyzwaniem. Lepszym wyborem jest ręczny odkurzacz samochodowy, który jest nie tylko dokładniejszy, ale i szybszy i bardziej poręczny w użyciu. Bez większego problemu poradzi sobie ze wszystkimi brudnymi zakamarkami i szczelinami, znacznie pomagając utrzymać nienaganną czystość w pojeździe.

Odkurzacze samochodowe

BLACK DECKER BCHV001B Odkurzacz ręczny 18V BLACK DECKER BCHV001B Odkurzacz ręczny 18V
Producent: Black+Decker
Cena:

231,90 zł

zobacz więcej

Odkurzacze samochodowe

Utrzymanie porządku w samochodzie nie jest łatwym zadaniem. Jego wnętrze obfituje bowiem w liczne zakamarki i szczeliny, w których z łatwością zbierają się duże ilości różnego rodzaju zanieczyszczeń, takich jak okruszki, papierki i inne drobne rzeczy, a także błoto i piasek – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Rozwiązaniem jest odpowiedni odkurzacz. Zwykły, domowy odkurzacz może jednak okazać się niewystarczający. Do czyszczenia wnętrz pojazdów najbardziej odpowiednie dedykowane do tego ręczne odkurzacze samochodowe. Są nie tylko dokładniejsze od tradycyjnych urządzeń, ale i szybsze, lżejsze i bardziej poręczne w użyciu.

Odkurzacz samochodowy z łatwością poradzi sobie z każdym brudnym zakamarkiem, pozwalając utrzymać nienaganny porządek i czystość. Do tego nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku, dzięki czemu zawsze można go mieć pod ręką. Jaki odkurzacz do samochodu wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Rodzaje odkurzaczy do samochodu

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów odkurzaczy do samochodu, różniących się między sobą sposobem zasilania, a mianowicie: urządzenia akumulatorowe, zasilane z gniazdka sieciowego oraz z gniazdka zapalniczki.

Zdecydowanie najpopularniejsze odkurzacze akumulatorowe. Mają one bowiem mnóstwo zalet, z których jedną z najważniejszych jest brak kabli. Dzięki temu są bardziej poręczne, wygodniejsze w obsłudze i wszechstronniejsze od modeli przewodowych – m.in. lepiej się nimi operuje. Jako, że nie potrzebują dostępu do gniazda elektrycznego, to można z nich korzystać w dowolnym miejscu i zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Inną zaletą modeli na akumulator jest możliwość pracy na mokro (w niektórych modelach). Minusem może być natomiast krótki czas pracy, który w przypadku tańszych modeli może okazać się niewystarczający do posprzątania wnętrza samochodu.

Ciekawą alternatywą dla urządzeń akumulatorowych są odkurzacze zasilane z gniazdka zapalniczki. Główną zaletą tego rozwiązania jest zauważalnie dłuższa praca. Większość tego typu urządzeń charakteryzuje się jednak stosunkowo słabą mocą i małą siłą ssącą, co utrudnia dokładne wyczyszczenie niektórych miejsc w aucie. Minusem jest również kabel, który może się plątać i przeszkadzać w trakcie porządków.

Wciąż popularnym rozwiązaniem są klasyczne odkurzacze sieciowe. Tego typu urządzenia są jednak dedykowane głównie do garaży z dostępem do gniazdka elektrycznego. Ich główną zaletą jest większa moc, a tym samym lepsza efektywność pracy w porównaniu do urządzeń na akumulator lub zasilanych z gniazdka zapalniczki. Pozwala to na szybsze i skuteczniejsze przeprowadzenie porządków w aucie.

Jaki odkurzacz samochodowy?

Wybór odkurzaczy samochodowych jest bardzo szeroki. Jaki wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie?

Kluczowym parametrem odkurzacza do samochodu jest moc, która determinuje jego wydajność, czyli szybkość i dokładność oczyszczania zabrudzeń. Im większa moc, tym większa siła ssania, a tym samym skuteczność usuwania nawet trudnych zanieczyszczeń.

Pojemność zbiornika na zanieczyszczenia to kolejny istotny czynnik. Im większy zbiornik, tym więcej zanieczyszczeń można zebrać jednorazowo. Duży zbiornik przekłada się jednak na większe gabaryty całego odkurzacza, co zmniejsza jego funkcjonalność. Optymalnym rozwiązaniem będzie zbiornik o pojemności 0,5 litra.

Warto także zwrócić uwagę na rozmiary i wagę odkurzacza – które wpływają na jego mobilność i komfort użytkowania – a w przypadku urządzenia sieciowego również na długość kabla i węża.

Ponadto, warto sprawdzić, czy oprócz standardowych elementów odkurzacz wyposażony jest w dodatkowe akcesoria, takie jak wymienne ssawki o różnej wielkości, zapasowe filtry czy dodatkowa bateria. Przydatne mogą okazać się też dodatkowe funkcje, takie jak funkcja pracy na mokro, dzięki której można uprzątnąć rozlane płyny, błoto, a nawet śnieg.

W przypadku urządzeń akumulatorowych istotnymi parametrami są również pojemność baterii, która wpływa na czas pracy na jednym ładowaniu (zwykle wynosi ok. 10-20 minut) – krótki może nie wystarczać do dokładnego wysprzątania wnętrza auta. Ważny może być też czas ładowania urządzenia (może wynieść nawet kilka godzin).

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl