Opcje przeglądania

Noże do strugów są to narzędzia służące do wycinania i kształtowania różnego rodzaju materiałów takich jak drewno, tworzywa sztuczne, płyty wiórowe, MDF itp. Noże te są mocowane do strugów, które pracują na zasadzie wycinania określonej ilości materiału z powierzchni przedmiotu.

Noże do strugów występują w różnych kształtach, dostosowanych do konkretnych zastosowań. Mogą mieć różną długość, prostą lub zakrzywioną krawędź tnącą, a także różny kąt ostrza. Noże do strugów wykonane są z wysoko jakościowych materiałów, takich jak stal węglowa, stal węglowa z dodatkiem chromu, węglik spiekany i inne.

Noże do strugów

WOLFCRAFT 4110000 Noże do strugów 2szt. WOLFCRAFT 4110000 Noże do strugów 2szt.
Producent: Wolfcraft
Cena:

44,25 zł

Cena regularna: 54,00 zł

Najniższa cena: 44,25 zł
szt
zobacz więcej
  • promocja
WOLFCRAFT 4113000 noże do struga 1.1 x 82 x 5.5 mm WOLFCRAFT 4113000 noże do struga 1.1 x 82 x 5.5 mm
Producent: Wolfcraft
Cena:

47,50 zł

Cena regularna: 52,60 zł

Najniższa cena: 52,60 zł
szt
zobacz więcej
  • promocja

Podczas zakupu noży do strugów należy zwrócić uwagę na ich jakość i trwałość. Ważne jest również dostosowanie noża do materiału, który będzie wycinany. Noże do drewna mogą mieć inny kształt, właściwości i kąt ostrza niż noże do tworzyw sztucznych czy płyt wiórowych.

Konserwacja noży do strugów polega na regularnym ostrzeniu i smarowaniu narzędzia, aby zapewnić jego wysoką efektywność pracy i długą żywotność.

Rodzaje noży do strugów

  • Noże stalowe — to tradycyjne noże strugowe wykonane z hartowanej stali węglowej lub stali wysokostopowej. Są trwałe i odporne na zużycie, ale wymagają częstej ostrzenia.
  • Noże węglowe — wykonane z węglików spiekanych, bardzo twarde i odporne na zarysowania. Nie wymagają częstego ostrzenia, ale są droższe od noży stalowych.
  • Noże ze stopu wolframu — żywica łączy wyjątkowo twarde ziarna wolframu, co tworzy wytrzymały i trwały nóż. Są droższe niż noże stalowe, ale ich trwałość wynagradza koszty.
  • Noże diamentowe — wykonane z diamentowych ziaren, bardzo ostre i trwałe. Są polecane do pracy z materiałami twardymi, takimi jak tworzywa sztuczne lub stal nierdzewna.
  • Noże karbidowe — wykonane z węglików spiekanych z dodatkiem kobaltu. Są bardziej wytrzymałe niż noże stalowe, ale mniej odporne na uderzenia.

Podczas dokonywania wyboru, jakiego rodzaju noże zakupimy do naszych strugów, powinniśmy się kierować więc przede wszystkim materiałem, na jakim będziemy z nimi pracować a dokładniej jego twardością oraz tym jak często będziemy w stanie dbać o nasze noże poprzez ostrzenie ich i smarowanie. Inwestycja w droższe noże z wyższej jakości materiałów może zaowocować bardziej bezobsługową pielęgnacją, gdyż nie będą od nas wymagały tak częstego ostrzenia i smarowania jak może z niższej jakości materiałów. Ponadto odwdzięczą nam się ostrzejszą krawędzią tnącą i lepszą jakością wykończenia struganej powierzchni. Gładsza powierzchnia, pozbawiona większych niedoskonałości albo całkowicie gładko ostrugana, zaoszczędzi nam masę czasu, który spędzilibyśmy na obróbce danego elementu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl