Opcje przeglądania

Noże do strugów są to narzędzia służące do wycinania i kształtowania różnego rodzaju materiałów takich jak drewno, tworzywa sztuczne, płyty wiórowe, MDF itp. Noże te są mocowane do strugów, które pracują na zasadzie wycinania określonej ilości materiału z powierzchni przedmiotu. Noże do strugów występują w różnych kształtach, dostosowanych do konkretnych zastosowań. Mogą mieć różną długość, prostą lub zakrzywioną krawędź tnącą, a także różny kąt ostrza. Noże do strugów wykonane są z wysoko jakościowych materiałów, takich jak stal węglowa, stal węglowa z dodatkiem chromu, węglik spiekany i inne.

Noże do strugów

STANLEY 5-21-293 Ostrze surform standard 25cm STANLEY 5-21-293 Ostrze surform standard 25cm
Producent: Stanley
Cena:

14,55 zł

zobacz więcej
WOLFCRAFT 4111000 Noże do strugów 2szt. WOLFCRAFT 4111000 Noże do strugów 2szt.
Producent: Wolfcraft
Cena:

54,00 zł

zobacz więcej

Noże do strugów

Noże wymienne do strugów stolarskich to kluczowe elementy maszyn używanych w stolarstwie do precyzyjnego obrabiania drewna. Zwykle wykonane są z hartowanej stali, co zapewnia im trwałość i odporność na zużycie. Te narzędzia odgrywają kluczową rolę w procesie strugania, wpływając bezpośrednio na jakość i dokładność obróbki drewna. Noże te są montowane w specjalnych uchwytach w strugach stolarskich, umożliwiając wymianę w razie zużycia lub konieczności dostosowania do konkretnej pracy.

Rodzaje noży do strugów

  • Noże stalowe — to tradycyjne noże strugowe wykonane z hartowanej stali węglowej lub stali wysokostopowej. Są trwałe i odporne na zużycie, ale wymagają częstej ostrzenia.
  • Noże węglowe — wykonane z węglików spiekanych, bardzo twarde i odporne na zarysowania. Nie wymagają częstego ostrzenia, ale są droższe od noży stalowych.
  • Noże ze stopu wolframu — żywica łączy wyjątkowo twarde ziarna wolframu, co tworzy wytrzymały i trwały nóż. Są droższe niż noże stalowe, ale ich trwałość wynagradza koszty.
  • Noże diamentowe — wykonane z diamentowych ziaren, bardzo ostre i trwałe. Są polecane do pracy z materiałami twardymi, takimi jak tworzywa sztuczne lub stal nierdzewna.
  • Noże karbidowe — wykonane z węglików spiekanych z dodatkiem kobaltu. Są bardziej wytrzymałe niż noże stalowe, ale mniej odporne na uderzenia.

Czym kierować się przy wyboru noży do strugów?

Podczas dokonywania wyboru, jakiego rodzaju noże zakupimy do naszych strugów, powinniśmy się kierować więc przede wszystkim materiałem, na jakim będziemy z nimi pracować, a dokładniej jego twardością oraz tym jak często będziemy w stanie dbać o nasze noże poprzez ostrzenie ich i smarowanie. Inwestycja w droższe noże z wyższej jakości materiałów może zaowocować bardziej bezobsługową pielęgnacją, gdyż nie będą od nas wymagały tak częstego ostrzenia i smarowania jak może z niższej jakości materiałów. Ponadto odwdzięczą nam się ostrzejszą krawędzią tnącą i lepszą jakością wykończenia struganej powierzchni. Gładsza powierzchnia, pozbawiona większych niedoskonałości albo całkowicie gładko ostrugana, zaoszczędzi nam masę czasu, który spędzilibyśmy na obróbce danego elementu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl