Odkurzacze przemysłowe

Odkurzacz przemysłowy to bardziej zaawansowana odmiana odkurzacza domowego, o większej mocy i pojemności oraz z licznymi funkcjami dodatkowymi. Znacznie lepiej sprawdza się w trudniejszych warunkach i na większych powierzchniach, w związku z czym jest wykorzystywany na placach budowy – do oczyszczania powierzchni z zanieczyszczeń po budowie lub remoncie – w warsztatach stolarskich czy w zakładach produkcyjnych.

Odkurzacze przemysłowe

Odkurzacze przemysłowe

Odkurzacze przemysłowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zawodzą tradycyjne odkurzacze domowe. Są mocniejsze (mają większą moc i siłę ssania), pojemniejsze (mają obszerniejsze pojemniki na brud), posiadają różne funkcje dodatkowe, lepiej też radzą sobie w trudniejszych warunkach i na większych powierzchniach. Świetnie sprawdzą się na budowie, w warsztacie samochodowym, stolarskim, zakładzie produkcyjnym, czy w fabryce.

Do czego służy odkurzacz przemysłowy? Urządzenie tego typu przeznaczone jest przede wszystkim do oczyszczania podłóg z zanieczyszczeń po budowie lub remoncie, ale nie tylko. Pozwala sprzątnąć większe i cięższe odpady, np. liczne i ostre drobinki, opiłki, pył oraz duże ilości trocin, drobnego kruszywa i gipsu, a także farby i lakiery, a nawet pleśń i śmieci.

Używanie modelu domowego do tego typu czynności jest znacznie mniej skuteczne i bardziej czasochłonne, a przy tym mogłoby doprowadzić do awarii urządzenia.

Klasy odkurzaczy przemysłowych

Odkurzacze przemysłowe można podzielić na trzy klasy: L (Low), M (Medium) i H (High) – odpowiadają one rodzajom stosowanych filtrów. Parametr ten pozwala określić, do jakich prac nadaje się dany model odkurzacza, czyli z jakim rodzajem zanieczyszczeń może poradzić sobie urządzenie.

Klasa L

Odkurzacz klasy L z łatwością poradzi sobie z usunięciem zanieczyszczeń po drobnych pracach remontowo-budowlanych, a także pyłów stolarskich, odpadów z tworzywa sztucznego oraz drobnego kruszywa. Odkurzacze tego typu wykorzystuje się m.in. w warsztatach stolarskich czy podczas prac zakładających obróbkę tworzyw sztucznych.

Odkurzacze tej klasy bardzo często wykorzystywane są również w gospodarstwach domowych do uprzątnięcia mniejszych zanieczyszczeń, takich jak resztki z docinania płytek ceramicznych czy paneli podłogowych. W przypadku takich odpadów klasyczne odkurzacze domowe mogłyby ulec uszkodzeniu.

Klasa M

Odkurzacz klasy m to znacznie bardziej wyspecjalizowane urządzenie od klasy l. Świetnie poradzi sobie z pyłami mineralnymi, pyłami o średniej szkodliwości, które powstają podczas specjalistycznych prac budowlanych, czyli zanieczyszczeń związanych z obróbką drewna, betonu, kamienia, muru, jastrychu, cementu, gipsu czy farb.

Klasa H

Odkurzacz klasy H to urządzenie najbardziej zaawansowane z wymienionych, przeznaczone do usuwania największych i najbardziej niebezpiecznych zanieczyszczeń, bardzo groźnych dla zdrowia, między innymi ekstremalnie niewielkich drobinek pyłów chorobotwórczych i rakotwórczych. Odkurzacze tej klasy mogą pochłaniać np. ołów, kadm, azbest czy pleśń. Dzięki specjalistycznym filtrom te szkodliwe zanieczyszczenia utrzymywane są wewnątrz urządzenia. Oczywiście odkurzacz klasy H są odpowiednie także do usuwania odpadków wymienionych w klasie L i M.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl