Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Gilotyny do paneli

Gilotyna do paneli to narzędzie ręczne, które służy do precyzyjnego i równego cięcia paneli winylowych lub laminowanych. Składa się z ostrza zamocowanego na ruchomej belce oraz podstawy. Gilotyny do paneli są szczególnie przydatne podczas prac wykończeniowych, a konkretniej podczas układania parkietów. Zachęcamy do sprawdzenia asortymentu Mensura!

Czy warto kupić gilotynę do paneli?

Zakup gilotyny do paneli może znacznie ułatwić prace remontowe i wykończeniowe. Dzięki temu narzędziu możliwe jest docięcie paneli w taki sposób, by zachować gładkie krawędzie i estetyczny wygląd po stronie dekoru. Możliwe jest cięcie pod dowolnym kątem, w przedziale od 0 do 180 stopni, bez konieczności korzystania ze skrzynki uciosowej i wyrzynarki. Nóż gilotyny pokryty jest powłoką antyadhezyjną, aby materiał nie przywierał do ostrza. Dzięki temu proces cięcia staje się bardziej płynny i skuteczny. Dodatkowo, unikalna konstrukcja noża została starannie przemyślana, aby zapewnić nie tylko szybkie, ale także bezpieczne wykonywanie prac.

Jak działają gilotyny do paneli?

Centralnym elementem gilotyny do paneli jest ruchome ostrze. Jest to część narzędzia, która dokonuje przecięcia materiału. Ostrze może być wykonane z wysokogatunkowej stali lub innych trwałych metali. Na podstawie gilotyny należy stabilnie ułożyć panel, który chcemy skrócić, a następnie pociągnąć za dźwignię, by ruchoma część narzędzia opadła, przecinając materiał.

Oczywiście wcześniej należy dokonać dokładnych pomiarów i zaznaczyć na panelu dokładną linię cięcia. Ważne jest także, aby podczas użytkowania gilotyny do paneli zachować ostrożność i przestrzegać zaleceń dotyczących bezpieczeństwa. Współczesne modele często wyposażone są w dodatkowe funkcje zabezpieczające, aby minimalizować ryzyko wystąpienia ewentualnych wypadków podczas pracy. W ofercie Mensura znajdziesz modele gilotyn do paneli, które są nie tylko wysoce precyzyjne, ale także lekkie, praktyczne i stabilne.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl