Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Zestawy do czyszczenia fug

Fugowanie czy też spoinowanie to właściwie ostatni etap układania płytek ceramicznych. Zwieńczeniem montażu jest wyczyszczenie zarówno płytek, jak i fug. Pomocne są w tym specjalne zestawy do czyszczenia, w tym paca gąbkowa czy wiadro glazurnicze, które pomogą nadać całości estetycznego wyglądu.

Zestawy do czyszczenia płytek i fug

Zestawy do czyszczenia fug

Fugowanie, a następnie czyszczenie płytek i fug jest zwieńczeniem prac glazurniczych w łazience czy kuchni. Jakie środki będą do tego potrzebne? Jak wybrać odpowiednie?

Fugowanie – czym jest?

Fugowanie czy też spoinowanie, czyli wypełnianie przestrzeni pomiędzy płytkami, właściwie wieńczy proces prac związanych z układaniem kafelek lub gresu. Choć fugi pełnią przede wszystkim funkcję techniczną, to niemniej jednak także estetyczną, nadając całości estetycznego wyglądu. Dlatego ważne jest wyczyszczenie po montażu nie tylko płytek, ale i fug.

Jakie narzędzia do czyszczenia fug?

W celu uzyskania jak najlepszego efektu, do wyczyszczenia płytek niezbędne będą odpowiednie do zaplanowanego rodzaju pracy środki i narzędzia ręczne. Niezbędne będą m.in. specjalistyczne środki o lekko kwaśnym odczynie do usunięcia resztek kleju, spoin i wapnia ze ścian i podłóg. Nawilżone nimi powierzchnie zmywa się czystą wodą.

Spośród narzędzi ręcznych potrzebna będzie paca gąbkowa i/lub specjalna gąbka do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni ceramicznych oraz wiadro glazurnicze. W przypadku pacy i gąbki warto rozważyć model z wymienną podstawą, co pozwala na szybkie dostosowanie narzędzia do rodzaju wykonywanej pracy. Co do wiadra, to dobrym rozwiązaniem będzie wersja z sitem do odsączania.

Na rynku dostępne są także całe zestawy produktów do fugowania i czyszczenia po nim, np. Rubiclean Superpro marki Rubi lub Easy Smart od Raimondi.

Uzupełnieniem narzędzi ręcznych są urządzenia elektryczne, do czyszczenia fug na dużych powierzchniach, a druga do polerowania, woskowania itp.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl