Przechowywanie narzędzi

Skrzynki, organizery, torby, plecaki czy pasy narzędziowe, to jedne z wielu produktów do przechowywania narzędzi, bez których trudno się obejść zarówno w profesjonalnym, jak i w przydomowym warsztacie. Pozwalają na uporządkowanie nie tylko narzędzi, ale i licznych akcesoriów. Pomagają także w zabezpieczaniu ich na czas transportu.

Przechowywanie narzędzi

Jak przechowywać narzędzia?

Jak przechowywać i transportować narzędzia, aby się nie niszczyły i zawsze były na swoim miejscu?

Jednymi z wielu rozwiązań, które pomogą uporządkować nasze narzędzia, niezależnie od tego, czy prowadzimy profesjonalny czy też domowy warsztat są skrzynki, torby i pasy narzędziowe, ale nie tylko.

Jakie produkty do przechowania narzędzi powinny znaleźć się w warsztacie zarówno każdego majsterkowicza, jak i fachowca?

Skrzynki narzędziowe

W każdym gospodarstwie domowym, garażu lub warsztacie nieocenioną rolę pełnią skrzynki narzędziowe.

Wyposażone są w wiele komór o różnej wielkości, dzięki czemu idealnie nadają się do przechowywania zarówno mniejszych, jak i większych narzędzi. Z kolei dzięki zamontowanym w wielu produktach poręcznym kółkom i/lub wygodnym uchwytom, pozwalają przenieść dużą ilość sprzętu za jednym razem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze skrzynki narzędziowej? Przede wszystkim na jej rozmiar i materiał wykonania.

Do przechowywania podstawowych narzędzi świetnie sprawdzą się mniejsze, plastikowe skrzynki, które są lekkie i poręczne. Do większych przyrządów przydadzą się jednak bardziej pojemne skrzynie, na przykład metalowe, cechujące się dużą trwałością. Optymalnym rozwiązaniem będą natomiast skrzynki aluminiowe, łączące największe zalety plastikowych i metalowych, czyli lekkość i trwałość.

Do transportu sprzętu warto z kolei rozważyć wózki transportowe, idealne nie tylko do przenoszenia dużych, ciężkich przyrządów, ale również wielu skrzyń narzędziowych jednocześnie.

Torby i plecaki narzędziowe

Jednym z popularniejszych rozwiązań do przechowywania i transportowania narzędzi są torby i plecaki narzędziowe.

Są one szczególnie przydatne dla różnych fachowców, na przykład elektryków czy hydraulików. Jest to idealne rozwiązanie do przenoszenia niewielkich i lekkich narzędzi, drobnych akcesoriów, ubrań roboczych czy też mniejszych elektronarzędzi.

Wybierając torbę lub plecak narzędziowy warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej/jego rozmiar, ilość kieszeni oraz materiał wykonania.

W wielu przypadkach powinien wystarczyć najprostszy model, z kilkoma kieszeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Zdecydowanie bardziej funkcjonalny będzie jednak model z większą liczbą kieszeni oraz komór – niektóre modele mają ich aż kilkadziesiąt.

Jeśli chodzi o materiał wykonania, na rynku dostępne są zarówno produkty wykonane ze skóry – wyróżniające się wytrzymałością i trwałością – jak i ze sztucznych materiałów – mniej wytrzymałe, ale jednak tańsze.

Wybierając torbę narzędziową warto również sprawdzić, czy jest wyposażona w wygodny pasek lub uchwyty, nieocenione podczas częstego przenoszenia narzędzi lub na większe odległości. Dla bardziej wygodnych przygotowano modele na kołach, które można ciągnąć jak walizkę.

Pasy narzędziowe

Świetną opcją do przechowywania niewielkich narzędzi i przyrządów są popularne na rynku pasy narzędziowe. Można wśród nich wyróżnić pasy uniwersalne / wielofunkcyjne, dla dekarzy, elektryków, pasy monterskie, stolarskie i inne.

Pas narzędziowy to wyjątkowo praktyczne akcesorium pozwala mieć w zasięgu ręki najpotrzebniejsze narzędzia i przybory, pozwalając na wygodną pracę zarówno podczas majsterkowania, jak i w trakcie bardziej specjalistycznych prac – remontowych, budowlanych czy monterskich.

To podręczny niezbędnik każdego majsterkowicza, jak i profesjonalisty. Czym kierować się podczas jego wyboru?

Przede wszystkim pas narzędziowy powinien być dobrze umocowany, a przy tym jak najbardziej poręczny i wygodny, tak aby pozwalał na długotrwałą pracę bez nadmiernego obciążania kręgosłupa.

Równie ważne jest to, aby posiadał odpowiednią liczbę pojemnych przegród i zasobników, dostosowanych do rodzaju wykonywanych prac oraz przechowywanych narzędzi. Należy też zwrócić uwagę na to, czy został wykonany z trwałych materiałów.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl