Producent
Cena
-
od
do
Opalarki elektryczne
Opalarka to bardzo wszechstronne urządzenie znajdujące zastosowanie w wielu pracach remontowych i wykończeniowych, a także podczas majsterkowania. Wykorzystywane jest do rozmrażania i topienia, np. do osuszania i usuwania lakierów oraz farb, lutowania czy montażu instalacji hydraulicznych. Jest to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym przydomowym warsztacie.
629,00 zł
Opalarki
Opalarka to urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu, które powinno znaleźć się w każdym domu i warsztacie. To praktyczne elektronarzędzie znajduje zastosowanie w wielu pracach wykończeniowych, remontowych czy podczas majsterkowania. Jaką opalarkę wybrać do domu? Na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź poniżej.
Opalarka – czym jest?
Opalarka to urządzenie elektryczne, które emituje gorące powietrze o temperaturze wynoszącej od 50 do nawet 500-600 stopni Celsjusza. Można je wykorzystywać do rozmrażania, topienia, usuwania lakieru czy zgrzewania. Do czego na ogół wykorzystuje się to urządzenie?
Za pomocą opalarki można m.in. osuszyć oraz usunąć powłoki lakiernicze, stare farby rozpuszczalnikowe, lakiery do drewna itp. Urządzenie to pomoże także w cięciu wielu tworzyw sztucznych czy formowaniu elementów z tych tworzyw, naprawie znajdujących się na nich rys i pęknięć. Umożliwi również klejenie przy użyciu specjalnych topników – np. przy montażu folii na szyby. Ponadto, można ją wykorzystać przy lutowaniu, montażu instalacji hydraulicznych czy drobnych pracach elektroinstalacyjnych.
Jaką opalarkę wybrać?
Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wyboru opalarki do domowych zastosowań? Jednymi z podstawowych parametrów są moc i zakres temperatury pracy. Im większą moc posiada urządzenie, tym wyższą temperaturę może osiągnąć wydmuchiwane przez nią powietrze.
Istotną kwestią jest także rodzaj regulacji temperatury. Dzięki tej funkcji można osiągnąć optymalną temperaturę do konkretnego zadania. Na rynku dostępne są opalarki z dwu- i trzystopniowym poziomem regulacji, a także z możliwością płynnej regulacji.
Warto również zwrócić uwagę na wyposażenie, przede wszystkim dysze (płaskie, redukcyjne, reflektorowe, przeznaczone do klejenia na gorąco czy cięcia termicznego), które pozwalają na dostosowanie urządzenia do rodzaju wykonywanej pracy. Niektóre modele wyposażone są ponadto w wyświetlacz LCD, ułatwiający kontrolę temperatury oraz nadmuchu.