Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Akcesoria do znakowania 

Specjalistyczne farby geodezyjne, farby do malowania linii, jak również cynk w sprayu chroniący przed korozją. W naszej ofercie znajdziesz również urządzenia do malowania linii. Sprawdzone marki Soppec lub Ampere.

Akcesoria do znakowania

Farby geodezyjne

Farby geodezyjne to specjalistyczne farby przeznaczone do wykonywania oznaczeń na placach budowy oraz do znakowania przy pracach geodezyjnych i pomiarowych, a także drogowych i leśnych. Są nieocenione podczas każdej budowy, większego remontu i nie tylko.

Pomiary geodezyjne, oznaczenia przebiegu instalacji, wyznaczanie zarysów wykopu na budowie, oznaczanie drzew do wycinki czy po prostu umieszczanie oznaczeń i opisów na podłożu to tylko jedne z wielu zadań, podczas których niezbędna jest farba do znakowania.

Jaką farbę geodezyjną wybrać? Na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę?

Jaka farba do znakowania?

Farby do znakowania, z uwagi na ich funkcje, muszą spełniać określone wymagania, z których najważniejsze to dobra widoczność i duża trwałość powłoki na różnych powierzchniach i w każdej pozycji (pionowej, jak i poziomej), bez względu na warunki atmosferyczne.

Jednym z najważniejszych kryteriów podczas wyboru farby geodezyjnej jest trwałość oznaczeń, jako, że na ogół muszą one utrzymać się na materiale przez dłuższy okres czasu. Na rynku można znaleźć farby o trwałości nawet do 1 roku, jak np. Soppec Fluo TP. Jeśli jednak długotrwałe oznaczenia nie są pożądane, świetnie sprawdzi się farba Soppec Track Marker, utrzymująca się na znaczonym obszarze do 3 miesięcy.

Dostępne są także specjalne farby do znakowania podłoża, jak Ampere Traffic Paint, które można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Sprawdzają się do znakowania takich powierzchni, jak np. posadzki magazynowe, parkingi czy boiska. Są odporne na ścieranie, warunki atmosferyczne, jak i wahania temperatury.

Jako, że oznaczenia muszą być dobrze widoczne z większej odległości, także o zmierzchu, jak i podczas trudnych warunkach oświetleniowych i nie najlepszych warunków pogodowych, a nawet we mgle, podczas deszczu czy zamieci, to najlepszym rozwiązaniem będą farby fluorescencyjne. Dzięki zawartości charakterystycznego pigmentu, który odbija nawet najmniejszą ilość światła, są one dobrze widoczne w każdych warunkach.

Istotną kwestią jest również skład, który powinien pozwalać na pracę w różnych warunkach pogodowych, takich jak duży mróz czy ogromny upał. Wysokiej jakości farby są odporne na skrajne temperatury i nadają się do użytku przy temperaturach w zakresie od -20 do +50 stopni Celsjusza. Ponadto, sama farba powinna być bezpieczeństwa zarówno dla ludzi, jak i środowiska.

Warto też zwrócić uwagę na przyczepność do podłoża, aby farba dobrze trzymała się betonu, asfaltu, stali, drewna, materiałów o różnej przyczepności, jak i szybko wysychających oraz mokrych nawierzchni.

Warto wspomnieć, że pojemniki farb geodezyjnych napełniane są pod dużym ciśnieniem, co pozwala na zużycie ich zawartości niemal w całości. Jest to więc rozwiązanie bardzo ekonomiczne.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl