Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Akcesoria do znakowania

Farby geodezyjne

Farby geodezyjne to specjalistyczne farby przeznaczone do wykonywania oznaczeń na placach budowy oraz do znakowania przy pracach geodezyjnych i pomiarowych, a także drogowych i leśnych. Są nieocenione podczas każdej budowy, większego remontu i nie tylko.

Pomiary geodezyjne, oznaczenia przebiegu instalacji, wyznaczanie zarysów wykopu na budowie, oznaczanie drzew do wycinki czy po prostu umieszczanie oznaczeń i opisów na podłożu to tylko jedne z wielu zadań, podczas których niezbędna jest farba do znakowania.

Jaką farbę geodezyjną wybrać? Na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę?

Jaka farba do znakowania?

Farby do znakowania, z uwagi na ich funkcje, muszą spełniać określone wymagania, z których najważniejsze to dobra widoczność i duża trwałość powłoki na różnych powierzchniach i w każdej pozycji (pionowej, jak i poziomej), bez względu na warunki atmosferyczne.

Jednym z najważniejszych kryteriów podczas wyboru farby geodezyjnej jest trwałość oznaczeń, jako, że na ogół muszą one utrzymać się na materiale przez dłuższy okres czasu. Na rynku można znaleźć farby o trwałości nawet do 1 roku, jak np. Soppec Fluo TP. Jeśli jednak długotrwałe oznaczenia nie są pożądane, świetnie sprawdzi się farba Soppec Track Marker, utrzymująca się na znaczonym obszarze do 3 miesięcy.

Dostępne są także specjalne farby do znakowania podłoża, jak Ampere Traffic Paint, które można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Sprawdzają się do znakowania takich powierzchni, jak np. posadzki magazynowe, parkingi czy boiska. Są odporne na ścieranie, warunki atmosferyczne, jak i wahania temperatury.

Jako, że oznaczenia muszą być dobrze widoczne z większej odległości, także o zmierzchu, jak i podczas trudnych warunkach oświetleniowych i nie najlepszych warunków pogodowych, a nawet we mgle, podczas deszczu czy zamieci, to najlepszym rozwiązaniem będą farby fluorescencyjne. Dzięki zawartości charakterystycznego pigmentu, który odbija nawet najmniejszą ilość światła, są one dobrze widoczne w każdych warunkach.

Istotną kwestią jest również skład, który powinien pozwalać na pracę w różnych warunkach pogodowych, takich jak duży mróz czy ogromny upał. Wysokiej jakości farby są odporne na skrajne temperatury i nadają się do użytku przy temperaturach w zakresie od -20 do +50 stopni Celsjusza. Ponadto, sama farba powinna być bezpieczeństwa zarówno dla ludzi, jak i środowiska.

Warto też zwrócić uwagę na przyczepność do podłoża, aby farba dobrze trzymała się betonu, asfaltu, stali, drewna, materiałów o różnej przyczepności, jak i szybko wysychających oraz mokrych nawierzchni.

Warto wspomnieć, że pojemniki farb geodezyjnych napełniane są pod dużym ciśnieniem, co pozwala na zużycie ich zawartości niemal w całości. Jest to więc rozwiązanie bardzo ekonomiczne.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl