Dalmierze laserowe 

Dalmierze laserowe to narzędzia pomiarowe, które służą do mierzenia odległości, objętości i innych skomplikowanych pomiarów. Dalmierze elektroniczne sprawdzą się w pracy, gdzie liczy się dokładność, zastępując miary składane lub miary zwijane. Wybrane dalmierze posiadają zaawansowane funkcje do obliczania wartości kątów pionowych, są wyposażone w cyfrowe celowniki lub możliwość łącza Bluetooth i transmisji danych do smartfona. W naszej ofercie znajdziesz bogatą ofertę dalmierzy laserowych sprawdzonych marek: Leica, Stanley, DeWalt, Bosch, Nivel System. Dalmierze dostępne w naszym sklepie przeznaczone są dla profesjonalistów i dla domowych majsterkowiczów. 

 

 

Dalmierze laserowe

Dalmierz laserowy Bosch PLR 30 C Dalmierz laserowy Bosch PLR 30 C
Producent: Bosch
Cena:

287,35 zł

szt
zobacz więcej
Dalmierz laserowy Bosch GLM 40 Dalmierz laserowy Bosch GLM 40
Producent: Bosch
Cena:

345,00 zł

szt
zobacz więcej
Dalmierz laserowy Bosch ZAMO Dalmierz laserowy Bosch ZAMO
Producent: Bosch
Cena:

235,90 zł

szt
zobacz więcej
Dalmierz laserowy DeWalt DWHT77100 Dalmierz laserowy DeWalt DWHT77100
Producent: DeWalt
Cena:

245,00 zł

szt
zobacz więcej
Dalmierz laserowy Bosch GLM 50-22 Dalmierz laserowy Bosch GLM 50-22
Producent: Bosch
Cena:

520,00 zł

zobacz więcej
Dalmierz laserowy Leica DISTO D2 Dalmierz laserowy Leica DISTO D2
Producent: Leica
Cena:

849,00 zł

szt
zobacz więcej
Dalmierz laserowy Leica DISTO D1 Dalmierz laserowy Leica DISTO D1
Producent: Leica
Cena:

499,00 zł

zobacz więcej
Dalmierz laserowy Leica DISTO X3 Dalmierz laserowy Leica DISTO X3
Producent: Leica
Cena:

1 499,00 zł

szt
zobacz więcej
Dalmierz laserowy Stanley TLM 40 Dalmierz laserowy Stanley TLM 40
Producent: Stanley
Cena:

152,73 zł

szt
zobacz więcej
Dalmierz laserowy Leica DISTO D110 Dalmierz laserowy Leica DISTO D110
Producent: Leica
Cena:

699,00 zł

szt
zobacz więcej
Dalmierz laserowy Leica DISTO D510 Dalmierz laserowy Leica DISTO D510
Producent: Leica
Cena:

2 199,00 zł

szt
zobacz więcej
Dalmierz laserowy Leica DISTO X4 Dalmierz laserowy Leica DISTO X4
Producent: Leica
Cena:

2 199,00 zł

szt
zobacz więcej
Dalmierz laserowy Stanley STHT77065-0 Dalmierz laserowy Stanley STHT77065-0
Producent: Stanley
Cena:

214,19 zł

zobacz więcej
Dalmierz laserowy Leica DISTO D810 touch Dalmierz laserowy Leica DISTO D810 touch
Producent: Leica
Cena:

3 199,00 zł

szt
zobacz więcej
BOSCH GLM 30  Dalmierz laserowy z podświetleniem BOSCH GLM 30 Dalmierz laserowy z podświetleniem
Producent: Bosch
Cena:

257,90 zł

zobacz więcej

Dalmierze laserowe

Aby przeprowadzić pomiary niezbędny jest odpowiedni sprzęt – w szczególności na dużych odległościach. Jednymi z najbardziej precyzyjnych urządzeń do tego typu zadań są dalmierze laserowe. Są wygodne, proste w użyciu, szybkie, a przede wszystkim dokładne.

Sprawdzają się zwłaszcza przy pracach budowlanych, wykończeniowych i konstrukcyjnych, jednak wykorzystywane są także w wojsku, przez policję oraz w sporcie. Przydają się również w pracach domowych jako alternatywa dla taśmy mierniczej i innych przyrządów pomiarowych.

Czym jest dalmierz laserowy? Jak działa?

Dalmierze laserowe są jednymi z rodzajów dalmierzy – obok optycznych i elektromagnetycznych – które służy do określania odległości od nieprzezroczystego obiektu za pomocą promienia lasera, zwykle podczerwonego. Bardzo szybko dostarczają dokładnych pomiarów odległości, a niektóre modele także pomiarów powierzchni, objętości i kąta pochylenia.

To, co je wyróżnia, to przede wszystkim wysoka dokładność pomiaru oraz duży zasięg – dochodzący nawet do ponad tysiąca metrów – jak i krótki czas oczekiwania na wynik pomiaru. Jedną z zalet tych przyrządów pomiarowych jest również niezawodność pomiarów w trudnych warunkach terenowych.

A jak właściwe działa dalmierz laserowy? W przypadku tego typu przyrządów wiązka lasera jest wysyłana przez układ optyczny, a po odbiciu od celu rejestrowana w urządzeniu. Znając czas, jaki minął od wysłania wiązki do odbioru odbitego promienia, dalmierz oblicza dystans, jaki pokonało światło.

Dalmierze impulsowe a fazowe

Wyróżnia się dwa typy dalmierzy laserowych: impulsowe i fazowe. Ten pierwszy wysyła pojedynczy impuls, natomiast drugi emituje sygnał ciągły. Różnią się od siebie między innymi zasięgiem i dokładnością pomiaru. Dalmierze fazowe są najbardziej precyzyjne, w związku z czym sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ważna jest jak największa dokładność. Podstawową zaletą dalmierzy impulsowych jest natomiast możliwość dokonania pomiaru bezlustrowego. Choć są mniej precyzyjne, to są jednak szybsze i bardziej wygodne.

Jaki dalmierz laserowy wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dalmierza laserowego? Przede wszystkim na dokładność pomiarów. W przypadku niektórych urządzeń może dochodzić nawet do 1 milimetra, jednak w przypadku większości urządzeń wynosi ona 2-3 milimetry – im mniejsza wartość, tym lepiej, jednak nie w każdym przypadku wymagana jest milimetrowa dokładność.

Jednym z podstawowych parametrów tego typu dalmierzy jest także zasięg. W przypadku większości urządzeń nie przekracza on 20-80 metrów i dla większości zastosowań jest to wystarczające. Bardziej profesjonalne modele mogą mieć zasięg od 100 do 250 metrów.

Duże znaczenie ma również jakość wykonania, obudowa (powinna być odpowiednio wyprofilowana, a często też wzmocniona), wygoda obsługi (którą zapewnia na przykład podświetlany ekran, statyw), wielkość plamki świetlnej czy dodatkowe funkcje.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl