Opcje przeglądania

Szlifierki mimośrodowe

Szlifierka mimośrodowa przeznaczona jest przede wszystkim do szlifowania i polerowania niewielkich, płaskich powierzchni drewnianych, np. obróbki i renowacji mebli, czy czyszczenia drewna. Nadaje się także do obróbki powierzchni metalowych czy karoserii samochodowej, jak również do zdzierania starych powłok malarskich. Dzięki elastycznemu talerzowi szlifierskiemu umożliwia nie tylko szlifowanie powierzchni płaskich, ale i wypukłych i wklęsłych.

Szlifierki mimośrodowe

Szlifierki mimośrodkowe

Szlifierka mimośrodowa to jedno z podstawowych elektronarzędzi przydatnych podczas obróbki drewna. Przy jej pomocy można w szybki i precyzyjny sposób obrobić i wygładzić zróżnicowane powierzchnie. Przydaje się do wielu prac zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Na co zwrócić uwagę wybierając szlifierkę mimośrodowa? Czym różni się od szlifierki oscylacyjnej?

Szlifierka mimośrodowa – do czego służy?

Szlifierki mimośrodkowe są powszechnie stosowane w pracach wykończeniowych, takich jak szlifowanie drewna, metalu, tworzyw sztucznych i innych materiałów. Są wykorzystywane do usuwania zadziorów, ostrych krawędzi, nierówności powierzchni, a także do nadawania pożądanego wykończenia, jak na przykład gładkość lub połysk.

W porównaniu do innych rodzajów szlifierek, szlifierki mimośrodkowe mają kilka korzyści. Ich ruch oscylacyjny pozwala na równomierne i precyzyjne szlifowanie, minimalizując ryzyko powstawania zarysowań na obrabianej powierzchni. Ponadto, dzięki temu ruchowi, szlifierki mimośrodkowe są mniej podatne na powstawanie śladów zastosowania, co jest szczególnie przydatne przy wykańczaniu powierzchni.

Szlifierka mimośrodowa a oscylacyjna

Szlifierka mimośrodowa to urządzenie wyposażone w elastyczny talerz szlifierski, który porusza się na dwa sposoby. Jednym z nich jest ruch oscylacyjny, drugim obrotowy. Dzięki temu jest to urządzenie o uniwersalnym zastosowaniu, które można wykorzystać zarówno do obrabiania powierzchni płaskich, jak i lekko zakrzywionych.

Z kolei szlifierka oscylacyjna to narzędzie wyposażone w prostokątną stopę szlifierską, działające na podstawie ruchu wahadłowego. Pozwala na precyzyjne wygładzanie powierzchni, jednak nadaje się wyłącznie do pracy na płaskich materiałach.

Które urządzenie będzie lepszym wyborem? Szlifierka mimośrodowa czy oscylacyjna? To zależy od tego, jakiego rodzaju prace będą wykonywane oraz czy zależy nam na uniwersalności urządzenia, czy też na efekcie idealnego szlifu. Szukając urządzenia do szlifowania dużych, płaskich powierzchni, takich jak blaty stołów, deski czy stopnie schodów, warto wybrać szlifierkę oscylacyjną. Z kolei do szlifowania zakrzywionych płaszczyzn niewielkich elementów lepiej zdecydować się na szlifierkę mimośrodową.

Jaką szlifierkę mimośrodową wybrać?

Niezależnie od tego, czy mowa o szlifierce mimośrodkowej czy oscylacyjnej, podczas wyboru urządzenia należy zwrócić uwagę na kilka parametrów.

Jednym z podstawowych jest typ zasilania. Na rynku dostępne są m.in. urządzenie akumulatorowe i sieciowe. Szlifierki akumulatorowe pozwalają na pracę w każdym miejscu i w dowolnej pozycji, jako, że użytkownik nie jest w żaden sposób ograniczony kablem zasilającym. Z kolei szlifierki zasilane sieciowo pozwalają z kolei na ciągłą pracę, w przeciwieństwie do urządzeń akumulatorowych, których czas pracy ograniczony jest pojemnością akumulatora. Niemniej jednak konieczny jest stały dostęp do prądu elektrycznego, a przewód zasilający, który niekiedy może ograniczać ruchy.

Kolejnym istotnym parametrem jest moc silnika. Wyższa moc przekłada się na większą wydajność i lepsze rezultaty. Do większości zadań w zupełności powinno wystarczyć elektronarzędzie o mocy 300W.

Warto także zwrócić uwagę na liczbę oscylacji, czyli liczbę ruchów urządzenia. Im wyższa wartość, tym urządzenie zapewnia szybszą i dokładniejszą pracę. Część szlifierek na rynku posiada regulację, co pozwala dobrać odpowiednią prędkość do rodzaju obrabianego materiału.

Na wydajność pracy wpływa także średnica tarczy/wielkość stopy. Im większa średnica tarczy lub wielkość stopy, tym szybciej można wykonać pracę.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl