Skrzynie i warsztaty narzędziowe

Skrzynie narzędziowe to obecnie niezbędne akcesorium każdego fachowca. Skrzynie nie tylko pozwalają na utrzymanie porządku wśród naszych narzędzi, ale także pomagają w ich transporcie oraz przechowywaniu. Skrzynie charakteryzują się solidnym wykonaniem, możliwością ich połączenia oraz dużą pojemnością, co pozwala na transport większych narzędzi, zwłaszcza w przypadku warsztatów złożonych z kilku skrzyń. 

Skrzynie narzędziowe

Skrzynie narzędziowe

Wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się narzędzia, czyli np. na placu budowy, w profesjonalnym warsztacie czy przydomowym garażu, ważne jest utrzymanie porządku. Pomocne są w tym akcesoria do przechowywania narzędzi, takie jak skrzynie narzędziowe. Są bardzo przydatne zarówno w pracy fachowców, jak i domowych majsterkowiczów.

Skrzynki narzędziowe nie tylko ułatwiają wygodne zorganizowanie wszystkich narzędzi, ale i przechowywanie ich tak, aby nie ulegały uszkodzeniom. Z kolei dzięki takim elementom, jak uchwyty, teleskopowe rączki czy kółka, umożliwiają sprawne i bezpieczne transportowanie wyposażenia w dowolne miejsce.

Jaką skrzynkę narzędziową wybrać?

Asortyment różnego rodzaju produktów do przechowywania i transportowania narzędzi stale się powiększa. Na rynku dostępnych jest szereg modeli skrzynek narzędziowych, zarówno mniejszych, jak i większych. Jak wybrać odpowiednią? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Wybierając skrzynię narzędziową należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jej wymiary i/lub pojemność, maksymalne obciążenie, materiał wykonania, ilość komór i przegród, a także ewentualne dodatkowe wyposażenie, np. wyjmowane organizery czy wkładka piankowa, oraz inne udogodnienia, jak kółka czy teleskopowy uchwyt.

Skrzynka powinna pomieścić wszystkie potrzebne narzędzia i akcesoria, dlatego warto zastanowić się, czy potrzebna jest skrzynia o dużych rozmiarach (powyżej 40 cm szerokości) czy może wystarczy mniejsza (o szerokości ok. 20 cm). Małe skrzynie idealnie sprawdzają się do przechowywania mniejszych narzędzi, jak i do ich transportu, z kolei duże, choć są mniej poręczne, to pozwalają na przenoszenie i przechowywanie większej liczby narzędzi.

Co warte uwagi, duże skrzynie są często wyposażone w kółka i poręczne uchwyty teleskopowe, które znacznie ułatwiają transport nawet najcięższych narzędzi. Niektóre z większych skrzynek są także wyposażone w płaską tackę z rączką, którą można umieścić pod pokrywą. Pozwalają one przenosić narzędzia, bez konieczności zabierania całej skrzyni.

Ciekawym rozwiązaniem są skrzynie z wysuwanymi szufladami i plastikowymi przegrodami. Pomieszczą wiele małych elementów, ułatwią dostęp i uporządkowanie niewielkich narzędzi i akcesoriów.

Szukając skrzynki do przechowywania delikatnych narzędzi lub z wrażliwymi elementami, warto rozważyć takie, które mają wnętrze wypełnione pianką. Skrzynie z wkładką piankową to idealne rozwiązanie do przechowywania i transportu np. urządzeń pomiarowych.

Jeśli chodzi o materiał wykonania, to w sprzedaży dostępne są skrzynki narzędziowe wykonane z metalu, aluminium lub tworzywa sztucznego. Skrzynie z metalu są bardzo trwałe, ale przy tym dosyć ciężkie, co może sprawiać trudności podczas ich transportu. Alternatywą są skrzynki z aluminium, które są nieco lżejsze. Modele metalowe i aluminiowe przeznaczone są do kompleksowej ochrony zawartości przed wodą, ogniem i innymi czynnikami zewnętrznymi.

Najpowszechniejsze są jednak skrzynie z tworzywa sztucznego. Są lekkie, poręczne i tanie, a przy tym mają bardzo stabilną budowę korpusu i innych elementów oraz zazwyczaj duży udźwig.

Skrzynie na narzędzia modułowe systemy

Skrzynie narzędziowe, w szczególności te przeznaczone do bardziej profesjonalnego użytku są także dostępne w tzw. systemach modułowych, jak Stanley PRO-STACK czy DeWALT TSTAK. Oznacza to, że wszystkie modele należące do jednej serii można ze sobą łączyć, tworząc spójny i wygodny zestaw organizacyjny.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl