Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Grzechotki akumulatorowe

Grzechotka akumulatorowa to doskonała alternatywa dla ręcznego klucza grzechotkowego. Znacznie przyśpiesza i ułatwia dokręcanie i odkręcanie śrub i nakrętek, a przy tym umożliwia pracę w miejscach niedostępnych dla klasycznej grzechotki. To jedno z podstawowych narzędzi w warsztatach samochodowych, na placach budowy i nie tylko.

Grzechotki akumulatorowe

Grzechotki akumulatorowe

Klucz grzechotkowy jest jednym z najbardziej przydatnych narzędzi, zarówno w profesjonalnym warsztacie, jak i w przydomowym garażu. Doskonałą alternatywą dla klasycznej, ręcznej grzechotki jest grzechotka akumulatorowa. Czym się wyróżnia? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Grzechotka akumulatorowa, a ręczna

Klucz grzechotkowy to narzędzie służące głównie do dokręcania i odkręcania śrub i nakrętek. Wykorzystywane jest w mechanice pojazdowej, budownictwie, w pracach instalacyjnych i serwisowych, a także podczas prac domowych czy majsterkowania. Narzędzie to dzieli się na trzy grupy: grzechotki ręczne, grzechotki pneumatyczne oraz grzechotki akumulatorowe.

Najbardziej powszechne są grzechotki ręczne, na które można się natknąć niemal w każdym warsztacie, czy to profesjonalnym czy amatorskim. Są łatwo dostępne, stosunkowo tanie i proste w obsłudze. Można je uzbroić w liczne adaptery, nasadki czy przedłużacze, dzięki czemu stanowią jedne z bardziej uniwersalnych narzędzi w każdym warsztacie.

Grzechotka akumulatorowa, nazywana też akumulatorowym kluczem zapadkowym, to urządzenie o podobnym przeznaczeniu, jak ręczny klucz grzechotkowy, ale bardziej efektywne. Znacznie zwiększa prędkość dokręcania i odkręcania śrub i nakrętek, a przy tym nie wymaga użycia siły. Nie tylko przyśpiesza i ułatwia pracę, ale i umożliwia pracę w miejscach, gdzie nie ma możliwości operowania rękojeścią klasycznej grzechotki.

Grzechotka akumulatorowa – jaką wybrać?

Wybierając grzechotkę akumulatorową warto zwrócić uwagę na kilka cech i parametrów, takich jak maksymalny moment obrotowy i typ mocowania, oraz parametry samego akumulatora, czyli pojemność i napięcie.

Jeśli chodzi o moment obrotowy, to im jest większy, tym urządzenie lepiej poradzi sobie ze sporymi śrubami czy nakrętkami. Dostępne na rynku urządzenia dysponują momentem obrotowym od ok. 50Nm do 100Nm. Istotna jest także możliwość wygodnej regulacji prędkości obrotowej.

W grzechotkach akumulatorowych na ogół stosowane są akumulatory litowo-jonowe. Moc tego typu urządzenia zależy od napięcia jego akumulatora, która w kluczach grzechotkowych może wynosić od 12V do 18V. Od pojemności akumulatora zależy z kolei czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu.

Rozmiar trzpienia mocującego w grzechotkach akumulatorowych wyrażony jest w calach: 1/2", 1/4" czy 3/8". To, jaki będzie najbardziej odpowiedni zależy od tego, do pracy z jakimi rozmiarami śrub lub nakrętek będzie wykorzystywane urządzenie. Im większy rozmiar trzpienia, tym większa siła dociągająca urządzenia.

Decydując się na akumulatorowy klucz zapadkowy warto również zwrócić uwagę na profil głowicy oraz, czy urządzenie posiada diodę LED. Niskoprofilowa głowica umożliwia dostęp do ciasnych miejsc, z kolei lampka oświetla miejsce pracy, co zwiększa komfort użytkowania.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl