Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Pochyłomierze

Pochyłomierz może być również nazywany spadkomierzem lub klinometrem. Urządzenia pomiarowe służące do pomiarów kątów spadku, kątów nachylenia linii i powierzchni terenu względem płaszczyzny poziomej. Sprawdzi się w topografii, ale również podczas prac montażowych i wykończeniowych. W naszej ofercie znajdziesz: pochyłomierze klasyczne, pochyłomierze elektroniczne, cyfrowe wskaźniki nachylenia. 

Pochyłomierze

SOLA Pochyłomierz do mierzenia kątów NAM 13 SOLA Pochyłomierz do mierzenia kątów NAM 13
Producent: Sola
Cena:

425,00 zł

Cena regularna: 459,00 zł

Najniższa cena: 459,00 zł
szt
zobacz więcej
  • promocja
SOLA Pochyłomierz aluminiowy NP 121 SOLA Pochyłomierz aluminiowy NP 121
Producent: Sola
Cena:

279,00 zł

zobacz więcej
SOLA Pochyłomierz do mierzenia kątów APN 60 SOLA Pochyłomierz do mierzenia kątów APN 60
Producent: Sola
Cena:

299,00 zł

zobacz więcej

Pochyłomierze

Na rynku dostępna jest szeroka gama urządzeń pomiarowych o różnym zastosowaniu. Jednym z najprostszych jest pochyłomierz, którego zadaniem jest mierzenie i wyznaczanie linii poziomych, pionowych oraz nachyleń (spadków). Do czego służy ten przyrząd? Czym kierować się przy jego wyborze?

Czym jest pochyłomierz?

Pochyłomierz, nazywany także spadkomierzem lub klinometrem, to prosty przyrząd służący do pomiaru kątów spadku, tzn. kątów nachylenia linii i powierzchni terenu względem poziomu. znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie zgodnego z projektem nachylenia elementów, jak i podczas wielu prac montażowych i wykończeniowych.

W zależności od metody realizacji poziomu wyróżnia się pochyłomierze libellowe (poziomnicowe) i wahadłowe. Zasadniczym elementem takiego przyrządu jest zgodnie z definicją „ruchome ramię, zaopatrzone w celownik, sprzężone z pionem lub ze wskaźnikiem zawierającym poziomnicę”. „Ramię jest ustawiane równolegle do powierzchni terenu i po wycelowaniu na określony punkt terenu odczytuje się kąt na skali przyrządu”.

Jaki pochyłomierz wybrać?

Obecnie wykorzystywane są m.in. pochyłomierze w postaci tarczy, tarczy wraz z poziomicą oraz pochyłomierze elektroniczne. Najbardziej zaawansowane z nich są urządzenia elektroniczne, charakteryzujące się bardzo dużą dokładnością pomiarów, a wynik wyświetlany jest na ekranie LCD.

Jednym z najważniejszych parametrów, na jaki należy zwrócić uwagę wybierając pochyłomierz elektroniczny jest dokładność pomiaru. Część modeli wyposażonych jest w magnes, dzięki któremu przywierają one do wszystkich żelaznych powierzchni, co ułatwia pomiar m.in. nachylenia pił np. w ukośnicach.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl