Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Radiotelefony

Radiotelefony, potocznie nazywane krótkofalówkami bądź walkie-talkie to poręczne urządzenia, niewiele masywniejsze od smartfonów, przeznaczone do porozumiewania się głosem na małe odległości. Znajdują one zastosowanie w przypadku pracy w terenie, na budowie czy na dużych imprezach na powietrzu. Może to być także fajna zabawka dla dzieci bawiących się w strażaka, czy policjanta. Radiotelefony działają bez obecności istniejącej w pobliżu stacji przekaźnikowej. Najważniejszą ich zaletą jest intuicyjna i szybka obsługa oraz darmowa komunikacja.

Radiotelefony - urządzenia

MOTOROLA T42 Krótkofalówki Walkie Talkie czerwone 2szt. MOTOROLA T42 Krótkofalówki Walkie Talkie czerwone 2szt.
Producent: Motorola
Cena:

99,68 zł

Cena regularna: 110,75 zł

Najniższa cena: 110,75 zł
szt
zobacz więcej
  • promocja
MOTOROLA T42 Krótkofalówki Walkie Talkie niebieskie 2szt. MOTOROLA T42 Krótkofalówki Walkie Talkie niebieskie 2szt.
Producent: Motorola
Cena:

99,68 zł

Cena regularna: 110,75 zł

Najniższa cena: 110,75 zł
szt
zobacz więcej
  • promocja
MOTOROLA T42 Krótkofalówki walkie-talkie trójpak MOTOROLA T42 Krótkofalówki walkie-talkie trójpak
Producent: Motorola
Cena:

160,55 zł

Cena regularna: 169,00 zł

Najniższa cena: 169,00 zł
szt
zobacz więcej
  • promocja

Radiotelefony

Radiotelefon, czyli tzw. krótkofalówka, to jedno z popularniejszych urządzeń do komunikacji głosowej na odległość, sprawdzające się zwłaszcza na obszarze poza zasięgiem sieci GSM, ale nie tylko. Ten sposób komunikacji sprawdza się w wielu sytuacjach, m.in. podczas pracy w terenie, na budowie czy w trakcie imprez masowych, a także w lasach i na szlakach górskich.

Czym jest radiotelefon? Jak działa?

Radiotelefon PMR, inaczej krótkofalówka lub walkie-talkie, to urządzenie podobne do radiostacji nadawczo-odbiorczej, jednak o znacznie mniejszych gabarytach i dużo prostsze w obsłudze. PMR to z kolei skrót od zwrotu private mobile radio. Oznacza ono pasmo częstotliwości 446 MHz, pozwalające uzyskać łączność radiową w celu bezpłatnej komunikacji głosowej.

Jak działa to urządzenie? Przed rozmową należy ustawić na każdej krótkofalówce wybrany kanał na paśmie częstotliwości 446 MHz, a następnie przytrzymać przycisk na urządzeniu i rozpocząć rozmowę. Po skończonym komunikacie należy puścić przycisk, aby inna osoba uczestnicząca w rozmowie mogła odpowiedzieć.

Jaką krótkofalówkę wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krótkofalówki? Wiele zależy od przeznaczenia urządzenia. Jeśli ma służyć do pracy zawodowej, np. na placach budowy, to warto wybrać profesjonalne urządzenie, o większej mocy, które zapewni komunikację bez zakłóceń.

Przed zakupem radiotelefonu warto sprawdzić kilka podstawowych parametrów, przede wszystkim częstotliwość, liczbę kanałów oraz zasięg. Jeśli chodzi o częstotliwość, to urządzenie powinno obsługiwać pasmo PMR, czyli częstotliwość 446 MHz. Urządzenia pracujące na innym paśmie częstotliwości są zabronione na terenie Polski i Unii Europejskiej.

Co do kanałów, to na rynku dostępne są głównie urządzenia z 8 lub 16 kanałami. Im większa ich liczba, tym więcej niezależnych rozmów z kilkoma użytkownikami można przeprowadzić. Innym kluczowym parametrem jest zasięg, od którego zależy odległość, na jaką można skomunikować się z innymi osobami. Krótkofalówki do codziennych zastosowań mają zazwyczaj zasięg od ok. 4 do 10 km.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl