Przyssawki i systemy przenoszenia płyt

Przyssawki to urządzenia, które przyczepia się do płytek, dzięki czemu możliwe jest ich wygodne i bezpieczne przenoszenie oraz układanie. Są pomocne zwłaszcza w pracy z płytkami o małej i średniej wielkości. Popularnym rozwiązaniem wśród profesjonalistów są systemy przenoszenia płyt, składające się z przyssawek, a także aluminiowych profili, oraz prostopadłych do uchwytów dodatkowych profili. Systemy te są szczególnie przydatne podczas pracy z płytami wielkoformatowymi.

Przyssawki i systemy do obróbki wielkich formatów

Przyssawki i systemy przenoszenia płyt

Płytki wielkoformatowe szybko zyskują na popularności w branży budowlanej. Łączą w sobie zarówno funkcjonalność, jak i estetykę. Zachwycają gładką, elegancką, bezspoinową powierzchnią. Jednak ze względu na rozmiary i wagę płyt wielkoformatowych, są problematyczne dla wykonawców. Ich transport, przenoszenie i montaż są nie lada wyzwaniem. Praca z dużym formatem wymaga odpowiednich narzędzi, takich jak np. przyssawki i systemy przenoszenia płyt.

Przyssawki do płyt

Jednymi z popularniejszych narzędzi do przenoszenia i układania płytek, w tym wielkoformatowych, są specjalne przyssawki, które przyczepia się na płytkach. Są pomocne zwłaszcza w pracy z mniejszymi elementami ceramicznymi. Dzięki nim można poprawić ułożenie płytek czy sprawdzić przyczepność kleju, a samo układanie płytek jest znacznie wygodniejsze.

Na rynku można znaleźć przyssawki pojedyncze, podwójne i potrójne, a także przyssawki z pompką. Jaka będzie najbardziej odpowiednia? To zależy między innymi od tego, do jakich płyt będzie wykorzystywana, w szczególności od ich ciężaru i rodzaju powierzchni.

Wybierając przyssawkę do płytek warto zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj powierzchni, do jakiej jest przeznaczana (gładka, chropowata), oraz maksymalną nośność. W przypadku pojedynczych przyssawek do powierzchni gładkich wynosi ona ok. 40 kg, podwójnych 80 kg, a potrójnych 100 kg – do powierzchni chropowatych jest kilkadziesiąt procent mniejsza.

Ciekawą alternatywą są przyssawki z pompką. Przeznaczone są do przenoszenia dużych i ciężkich płyt ceramicznych i działają z każdym typem powierzchni.

Systemy przenoszenia płyt

W sprzedaży dostępne są także całe zestawy narzędzi, czyli systemy przenoszenia płyt, jak np. Rubi Slim Easy Trans Plus czy Raimondi Easy Move Mk.IV. Taki system idealnie sprawdza się do przenoszenia większych i cięższych płytek wielkoformatowych, niezależnie od warunków, zarówno w małych mieszkaniach, jak i większych biurowcach.

System przenoszenia płyt składa się na ogół z przyssawek, aluminiowych profili przykręcanych do przyssawek, pełniącymi też funkcję uchwytów, za które można trzymać konstrukcję i bezpiecznie ją przenosić, oraz prostopadłych do uchwytów dodatkowych profili, pełniących funkcję stabilizatorów. Można go także wzbogacić o dodatkowe elementy, zwiększającym tym samym jego funkcjonalność.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl