Opcje przeglądania

Do czego służą mieszarki elektryczne?

Mieszarki to narzędzie elektryczne służące do mieszania różnych materiałów budowlanych. Ułatwiają one znacząco pracę i skracają czas. Z reguły wyposażone są w uchwyt do trzymania oburącz, co zwiększa komfort pracy. Używane są przede wszystkim do mieszania: zapraw, gipsu, tynku, kleju oraz farb. Ze względu na budowę wyróżniamy mieszarki:

  • jednowrzecionowe
  • dwuwrzecionowe

Od kształtu oraz materiału wykonania mieszadła zależy, jakie substancje najlepiej nim mieszać.  

Mieszarki elektryczne

Mieszarki elektryczne

Mieszarka elektryczna to urządzenie niezwykle przydatne podczas wielu prac remontowo-budowlanych. Za jej pomocą można przygotować zaprawę cementową, a także wymieszać farbę czy klej. Choć do tego typu zadań często używa się wiertarek, to jednak mieszarki zapewniają znacznie wygodniejszą i bardziej efektywną pracę. Jaką mieszarkę wybrać? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Jaką mieszarkę do zapraw wybrać?

Pierwsze pytanie, na jakie należy sobie odpowiedzieć wybierając mieszarkę elektryczną, jest to, jaki rodzaj materiału będzie za jej pomocą mieszany – zaprawa cementowa, klej, farba, żywica itp. – oraz jaka jego ilość będzie mieszana jednorazowo. Ma to podstawowe znaczenie przy wyborze odpowiedniej średnicy mieszadła – im większy rozmiar, tym więcej materiału można za jego pomocą wymieszać. Poza średnicą mieszadła należy także zwrócić uwagę na typ mocowania mieszadła – najpopularniejszy na rynku jest gwint M14. Co z parametrami samego urządzenia?

Wybierając mieszarkę elektryczną należy przede wszystkim kierować się indywidualnymi potrzebami i zakresem prac, jakie będą wykonywane za jej pomocą. Im bardziej intensywne i zaawansowane, tym wyższe powinny być parametry urządzenia. Jednym z najważniejszych jest moc, która wpływa m.in. na to, jak dużą ilość zaprawy jest w stanie jednorazowo wymieszać urządzenia – może ona wynosić od ok. 1000W do 1800W. Maksymalna masa mieszanej substancji przy użyciu danego urządzenia jest na ogół podawana przez producenta.

Duże znaczenie ma także prędkość obrotowa oraz moment obrotowy. Wysoki moment obrotowy ma szczególne znaczenie w przypadku mieszania suchych zapraw – parametr ten jest wówczas bardziej istotny niż sama prędkość obrotowa. Bardzo przydatna będzie również możliwość regulacji obrotów, którą posiada większość tego typu urządzeń. istotna jest też liczba biegów. Dobrym pomysłem będzie wybór modelu, który posiada dwa biegi: jeden z większym momentem obrotowym i wyższymi obrotami do rozdrabniania suchych zapraw, a drugi, z niższymi obrotami, do zapraw o rzadszej konsystencji.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl