Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Chmura tagów
Wstaw nowe drzwi za pomocą narzędzi Wolfcraft
Wstaw nowe drzwi za pomocą narzędzi Wolfcraft

Kupując drzwi wewnętrzne do domu czy mieszkania, na ogół można również zamówić ekipę do ich montażu. Instalację drzwi można wykonać też samodzielnie. Do tego zadania potrzebne będą jednak odpowiednie narzędzia. Jakie? Jak poprawnie zamontować drzwi wraz z ościeżnicą za pomocą narzędzi marki Wolfcraft?

Wszystkie narzędzia niezbędne do montażu drzwi i ościeżnicy zawiera Zestaw montażowy do ościeżnic Pro, a mianowicie: 2 rozpieraki Pro, 2 ściski narożne Pro i 4 podkładki wyrównujące. Bardzo ułatwia on przenoszenie ościeżnicy, jej wstawienie, dokładne wyrównanie w pionie i poziomie oraz jej zamocowanie.

Ważne! Przed przystąpieniem do montażu drzwi warto sprawdzić umowę gwarancyjną produktu. W przypadku niektórych drzwi, gwarancja przysługuje bowiem tylko wówczas, gdy instalacji dokona autoryzowana ekipa remontowa. W takiej sytuacji, wykonanie montażu na własną rękę może być równoznaczne z utratą gwarancji.

Natomiast przed zakupem drzwi należy dokładnie zmierzyć wysokość i szerokość otworu drzwiowego, jak również grubość ścian, aby móc dobrać odpowiednią ościeżnicę. Co istotne, szerokość otworu drzwiowego nie jest równa szerokości drzwi. Od tej pierwszej wartości należy odjąć ok. 10 cm, czyli jeśli otwór ma szerokość 80 cm, drzwi powinny mieć 70 cm.

Składanie ościeżnicy

Podczas montażu drzwi wewnętrznych pierwszymi i najważniejszymi krokami są złożenie oraz montaż ościeżnicy. Najczęściej drzwi sprzedawane są wraz z dopasowaną do nich ościeżnicą. Choć niektóre ościeżnice dostarczane są w całości, to jednak większość wymaga złożenia – z trzech oddzielnych elementów.

W pierwszej kolejności należy więc złożyć ościeżnicę zgodnie z instrukcjami producenta, a dopiero później zamontować ją w otworze drzwiowym. W zależności od modelu, poszczególne części ościeżnicy należy ze sobą skręcić za pomocą śrub lub klamer czy też skleić przy pomocy kleju nakładanego w narożniki.

Zestaw montażowy do ościeżnic Pro

Regulacja i mocowanie rozpieraków montażowych

Po złożeniu, ościeżnica zwykle leży na podłodze. Bez odpowiednich narzędzi pomocniczych, podczas jej montażu i przenoszenia połączenia ukośne narażone są na uszkodzenia. Rozwiązaniem tego problemu są rozpieraki montażowe Wolfcraft – dołączone do zestawu Pro lub w wersji Easy – które stabilizują ościeżnicę, dzięki czemu można ją bezpiecznie przenosić.

Rozpieraki do montażu ościeżnic można precyzyjnie dopasować do wewnętrznych wymiarów ościeżnicy. W tym celu należy włożyć płytki zaciskowe w rowek, a następnie zamocować rozpierak za pomocą dźwigni mimośrodowych. Jeden mocuje się do ościeżnicy na wysokości zamka, a drugi na wysokości dolnego zawiasu.

Ościeżnicę wyrównujemy w poziomie za pomocą poziomicy i czterech podkładek wyrównujących.

Zestaw montażowy do ościeżnic Pro

Montaż ościeżnicy

Po zamocowaniu rozpieraków, wraz z ościeżnicą tworzą całość, którą można bezpiecznie przenosić i umieścić w otworze drzwiowym. W sytuacji, gdy ościeżnica okaże się zbyt długa, można skrócić jej dolne części, wykorzystując do tego np. piłę ręczną lub elektryczną. Aby jednak możliwe było prawidłowe połączenie ze sobą zawiasów, skrzydło drzwi powinno zostać docięte o taką samą długość, jak ościeżnica.

Aby ustawić ościeżnicę dokładnie w pozycji pionowej, należy użyć dwóch ścisków narożnych, dołączonych do zestawu montażowego do ościeżnic Wolfcraft. Mocuje się je u góry po lewej i prawej stronie w rogach ościeżnicy, wkładając małe płytki zaciskowe w rowek, a następnie mocując je dźwigniami mimośrodowymi. W celu wyrównania ościeżnicy, należy użyć poziomicy.

Dzięki ergonomicznemu uchwytowi śrubowemu, ściski te można wygodnie dokręcać i luzować do momentu, gdy ościeżnica zostanie odpowiednio dopasowana. Z kolei przy pomocy rozpieraków montażowych można idealnie wyrównać drzwi względem ściany oraz wewnętrzną stronę ościeżnicy.

Po prawidłowym osadzeniu ościeżnicy wypełnia się szczelinę pomiędzy ościeżnicą a ścianą przy pomocy pianki montażowej. Można do tego wykorzystać wyciskacz MG 100, MG 200 lub MG 600 ProWcześniej należy jednak zawies skrzydło drzwi, aby sprawdzić jego działanie. Po utwardzeniu pianki montażowej i usunięciu jej nadmiaru można zamocować opaskę maskującą. Gotowe!

Zestaw montażowy do ościeżnic Pro

 

Skontaktuj się z nami!

+48 12 419 29 78

sklep@mensura.pl

 

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl