Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Chmura tagów
Układaj panele jak zawodowiec!
Układaj panele jak zawodowiec!

Panele podłogowe mają coraz większe zastosowanie w wykończeniu wnętrz i wszelakiego rodzaju pomieszczeń od domu, gabinetu, korytarzy, poprzez biura i sale konferencyjne. Panele cechują się wytrzymałością i są łatwe w pielęgnacji i czyszczeniu. Panele posiadają bogatą ofertę kolorystyczną. Imitują też inne materiały np. kamienne. Wybór paneli podłogowych jest ogromny. Doradzimy jakie narzędzia i akcesoria wybrać, żeby je samodzielnie ułożyć. Podpowiemy jak poradzić sobie z newralgicznymi miejscami w pomieszczeniu np. przy kaloryferze, czy rurach. 

Narzędzia do cięcia paneli

Najpierw zmierz długość panelu, zaznaczając odpowiednią wartość na panelu za pomocą kątownika Wolfcraft (520600) 280x500mm i ołówka. Najlepszym narzędziem do cięcia paneli jest gilotyna do paneli. W naszej ofercie znajdziesz 2 modele Wolfcraft LC600 i VLC800.

Gilotyna tnie panele o maksymalnej grubości 11 mm i szerokości 465mm. Oba modele zostały wyposażone w antypoślizgowe stopki zapewniające nieprzesuwanie się gilotyny podczas pracy. Model LC600 jest przeznaczony do paneli laminowanych, a model VLC800 paneli laminowanych, winylowych i PCV. 

Szybkie, bezpieczne cięcie dzięki zastosowanie specjalnego ostrza. Możliwość również przy pomocy gilotyny wykonania precyzyjnego cięcia pod kątem 90° z ogranicznikiem, do cięcia pod kątem 0–180°, do cięcia wzdłużnego. 

Dodatkową zaletą stosowanie gilotyny jest bezgłośna praca, jak również brak pylenia podczas cięcia w porównaniu z pilarkami. 

Układanie paneli w trudnodostępnych miejscach 

Ułożenie paneli podłogowych w trudno dostępnych miejscach takich jak przy rurach instalacyjnych, grzewczych lub innych elementach wystających ze ściany i podłoża sprawia duży kłopot. Niezbędnym rozwiązaniem będzie Wzornik do kształtów Wolfcraft (6949000) Przyłóż wzornik do wystającego elementu, a potem przenieś na panel za pomocą ołówka. 

Przymiar do paneli Wolfcraft (6952000) idealnie sprawdzi się do dokładnych pomiarów i przenoszenia pomiaru ostatniego rzędu paneli. Pozwala wyznaczyć dokładną linię cięcia na panelu. Za pomocą przymiaru łatwo odwzorujemy nie tylko kształt ściany prostej, ukośnej i zakrzywionej, lecz również wyznaczymy linie cięcia, uwzględniając szczelinę dylatacyjną. Ustawiamy na dowolną szerokość do maksymalnie. 23,5cm. Przymiar został również wyposażony w szeroką szynę do stabilnego mocowania na panelu. 

Kolejnym problemem podczas układania paneli może być docięcie listwy przypodłogowej do odpowiedniego kąta. Idealnym rozwiązaniem będzie regulowana skrzynia uciosowa Wolfcraft 6948000która daje możliwość kopiowania kątów w zakresie 85°–180° i automatycznego odwzorowania kąta pod jakim ma być cięta. Do skrzyni uciosowej warto dokupić niezbędną do cięcia piłę japońską 240mm Wolfcraft 6951000Piła doskonale sprawdzi się do cięcia listew przypodłogowych, a z skrzynią uciosową stanowi niezastąpione narzędzie pracy. Brzeszczot w który jest wyposażona piła posiada uzębienie z obu stron. 

Układanie paneli

Niezbędny zestaw do układania paneli Wolfcraft 6975000w skład którego wchodzi: łyżka dociągająca, dobijak, jak również kliny dylatacyjne. 

Kliny uniwersalne kliny dylatacyjne. Tworzą przestrzeń dylatacyjną podczas układania paneli. Wyposażone w funkcje zatrzaskiwania co daje możliwość łączenia 2 lub więcej klinów razem z obydwu stron. Możliwość uzyskania połączenia w kształcie litery V, lub w kształcie bloku. Dzięki zastosowaniu klina uzyskujemy szczelinę dylatacyjną o rozmiarach do 10mm, lub większych.

Dobijak drewniany do paneli zapobiega uszkodzeniu panelu podczas dobijania. Sprawdzi się do pozycjonowania czołowych stron panel. Specjalny kształt narzędzia zapobiega uszkodzeniu pióra lub wpustu panelu.

Łyżka dociągająca do paneli podłogowych sprawdzi się do układania rzędów paneli. Łyżkę zastosujemy głównie przy układaniu końcowych rzędów w pomieszczeniach, np. w celu wsunięcia paneli pod futrynę drzwiową. Posiada specjalną filcową podkładką, która chroni panel przed zarysowaniem. 

 

 

  

 

Skontaktuj się z nami!

+48 12 419 29 78

sklep@mensura.pl

 

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl