Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Chmura tagów
Jak dobrać odpowiednie mieszadło
Jak dobrać odpowiednie mieszadło

Mieszadła są najważniejszym i niezastąpionym wyposażeniem do mieszarek elektrycznych. Mieszadła zapewniają uzyskanie dokładnie wymieszanej, rozdrobnionej i gładkiej zaprawy, farby, żywic i klejów. Idealnie sprawdzą się do rozrabiania substancji o różnej gęstości i lepkości. Niewłaściwe wymieszanie substancji może spowodować powstanie grudek, czy pęcherzyków powietrza.

Do każdego rodzaju substancji należy prawidłowo wybrać odpowiednie mieszadło. Nie istnieje mieszadło uniwersalne do każdego rodzaju substancji. Dlatego  dobór odpowiedniego mieszadła jest uzależniony od zadania i substancji, z którą będziemy pracować. 

Mieszadła do zadań specjalnych

Mieszadła marki Collomix wyróżniają się na rynku bardzo silnym połączeniem spawalniczym. Silne połączenie elementów zapewnia im bardzo długą żywotność. Zostały one pomalowane specjalną metodą - lakierem nanoszonym proszkowo, co wpływa na gładkie powierzchnie i brzegi. Mieszadła Collomix wyróżnia opracowany przez markę specjalny kąt nachylenia łopatek, który wpływa na jakość wymieszanej substancji. Każdy model mieszadła różni się od siebie kształtem, jak i przeznaczeniem do danego rodzaju substancji. Układ oraz ilość wrzecion decydują o tym, w którym kierunku będzie przelewała się zaprawa, oraz o stopniu jej wymieszania.

Mieszadła do materiałów płynnych

Najlepszym wyborem będą mieszadła FM i LX, przeznaczone do mieszania substancji o wadze do 30kg. przy użyciu niewielkiej mocy samej mieszarki. Substancja jest mieszana z góry do dołu, po czym rozlewa się na boki pojemnika. Zapobiega to rozpryskiwaniu substancji, a grudki są rozdrabniane przez dużą siłę i prędkość transportu materiału, wymuszoną przez kształt mieszadła. Idealnie nadaje się do gruntów, płynnych systemów hydroizolacji, lakierów, farb, żywic epoksydowych, warstw wierzchnich. 

Mieszadła do materiałów rozlewistych

Do wyboru dwa modele mieszadeł DLX i KRprzeznaczone do mieszania dużych ilości rozlewających się substancji płynnych, gęstopłynnych oraz kleistych. Mieszadło DLX najlepiej poradzi sobie z wymieszaniem farb, mas wyrównujących, szpachlowych, szlamów, zapraw klejowych oraz cienkowarstwowych. Posiada dwa turbinowe ostrza, umieszczone jeden nad drugim, dzięki temu siła przepływu materiału zapobiegając powstawaniu grudek. Natomiast model KR wyróżnia się dobrą homogenizacją mas gipsowych, szpachlówek, klejów oraz materiałów uszczelniających, powłok bitumicznych, kitów czy mieszanin z dodatkiem żywic. Mieszadło dzięki specjalnej budowie wiruje dookoła. 

Mieszadła do materiałów plastycznych, ciężkich

Najlepszym wyborem będą mieszadła WKMK, MKN, FM do wymieszania betonu, jastrychu czy tynku potrzebne są mieszadła, które poradzą sobie z rozrobieniem zbitych mas. Mieszadła bardzo dobrze prowadzą materiał. Mieszany materiał przemieszczany jest z dołu do góry i opada na dno. Łagodnie zanurzają się w ciężkich zaprawach. Poradzi sobie ono z wymieszaniem dużych ilości ciężkich substancji. 

Typy mocowania mieszadeł

W ofercie Collomix są mieszadła z następującymi typami mocowania PowerDrill, M14 i Hexafix. Mocowanie Hexafix wyróżnia się z pośród pozostałych typów mocowań szybkością i beznarzędziową wymianą z mieszarki. W naszej ofercie znajduje się specjalny adapter z M14 na Hexafix. 

Rodzaje mieszadeł Collomix

Poniższa tabelka prezentuje wszystkie mieszadła z najważniejszymi informacjami 

rodzaje mieszadeł Collomix

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl