Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Chmura tagów

Ranking najlepszych dalmierzy laserowych 2022

Ranking najlepszych dalmierzy laserowych 2022

Współcześnie do wykonywania pomiarów używa się głównie elektronicznych przyrządów pomiarowych. Jednymi z najbardziej precyzyjnych są dalmierze laserowe. To urządzenia niezastąpione podczas wielu prac budowlanych, remontowych czy konstrukcyjnych, używane nie tylko przez profesjonalistów, ale i amatorów. Są wszechstronne, proste w obsłudze, a przede wszystkim szybkie i dokładne. Jaki dalmierz laserowy wybrać? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Poznaj najpopularniejsze modele dalmierzy laserowych.

Czym jest dalmierz laserowy?

Dalmierz to przyrząd służący do pomiaru odległości bez potrzeby jej przebywania. Dalmierz laserowy jest natomiast rodzajem dalmierza, który do określania odległości wykorzystuje promień lasera (jak sama nazwa wskazuje), zwykle podczerwony.

Do czego służy dalmierz laserowy? To urządzenie przeznaczone przede wszystkim do pomiarów odległości. Za jego pomocą można także wykonywać zaawansowane obliczenia, w tym powierzchni, kubatury (objętości) pomieszczenia, odcinków niedostępnych z twierdzenia Pitagorasa i funkcji trójkątów, pomiar kątów i średnicy, czy obliczenia na pomiarach.

Przydaje się podczas wielu prac budowlanych, remontowych i wykończeniowych, a także w pracach domowych – jako alternatywa dla klasycznej taśmy mierniczej i innych przyrządów pomiarowych. Używany jest głównie przez profesjonalistów z branży budowlanej, ale także przez majsterkowiczów, jak również wojsko i policję, oraz myśliwych i sportowców.

Na tle innych przyrządów pomiarowych dalmierz laserowy wyróżnia się przede wszystkim wysoką dokładnością pomiaru i dużym zasięgiem. Jednymi z licznych zalet tego typu urządzeń są także szybkość działania i wysoka skuteczność pomiarów w trudnych warunkach terenowych.

Jaki dalmierz laserowy wybrać?

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz dalmierzy laserowych, różniących się wieloma cechami  i parametrami, które wpływają na dokładność urządzeń, ich wytrzymałość i odporność na specyficzne warunki pracy. Na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze?

Podstawowym parametrem jest zasięg pomiaru. Najczęściej spotykane modele mają zasięg od 50 do 100 m i w przypadku większości zastosowań jest on w zupełności wystarczający. Dostępne są także urządzenia o większym zasięgu, dochodzącym do 250-300 m, skierowane do profesjonalistów.

Kolejnym ważnym parametrem jest dokładność pomiaru. Urządzenia te działają z dokładnością od 1 do 3 mm, ale w przypadku większości modeli wynosi ona 2-3 mm. Im mniejsza wartość, tym lepiej, dlatego jeśli ważne są jak najbardziej dokładne pomiary, to warto wybrać urządzenie działające z dokładnością 1-1.5 mm.

Podczas wyboru dalmierza laserowego warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje (takie jak zaawansowane obliczenia, czy przesył danych na zewnętrzne urządzenie), obudowę (czy jest odpowiednio wyprofilowana, wytrzymała), ekran (czy jest czytelny i przejrzysty, ma funkcję podświetlania), warunki pracy (czy nadaje się do pracy wewnątrz i na zewnątrz), oraz czy ma wbudowaną pamięć pomiarów (przydatną do wykonywania obliczeń).

Ranking dalmierzy laserowych

Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych i najpopularniejszych dalmierzy laserowych w naszym sklepie.

 

Dalmierz Leica DISTO D810 touch

 Leica DISTO D810 touch

Dalmierz laserowy Leica DISTO D810 touch to jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń tego typu na rynku. Wyróżnia go wysoka dokładność pomiaru wynosząca zaledwie 1 mm, oraz duży zasięg dochodzący do 250 m. Umożliwia łatwy pomiar szerokości, wysokości, powierzchni, a nawet średnicy obiektu. Wyposażony jest w duży ekran dotykowy umożliwiający szybką i intuicyjną obsługę, a wbudowana kamera pozwala wykonywać zdjęcia mierzonych obiektów. Ten dokładny dalmierz laserowy oferuje także dużą ilość funkcji do pomiarów pośrednich, a wyniki pomiarów są bardzo precyzyjne.

Parametry

  • Dokładność pomiaru: ±1.0mm
  • Zasięg pomiaru: do 250m

 

Dalmierz Bosch GLM 50-27 C

 Bosch GLM 50-27 C

Dalmierz laserowy Bosch GLM 50-27 C to szybkie, niezawodne i bardzo wytrzymałe urządzenie. Cechuje się  wysoką dokładnością pomiaru wynoszącą 1.5 mm i zasięgiem do 50 m, a także stopieniem ochrony IP65. Przeznaczony jest głównie do pomiarów w trudnych warunkach na budowach. To najbardziej opłacalny dalmierz laserowy do 100 m, idealne urządzenie w przypadku dokumentacji, obliczania ilości potrzebnych materiałów, powierzchni ścian i pomieszczeń oraz rozmieszczania i montażu elementów. To optymalny wybór dla architektów, elektryków i wielu innych specjalistów.

Parametry

  • Dokładność pomiaru: ±1.5mm
  • Zasięg pomiaru: do 50m

 

Dalmierz Dewalt DW03050

 Dewalt DW03050

Dalmierz laserowy Dewalt DW03050 zapewnia precyzyjne obliczenia odległości, powierzchni, objętości i wysokości pośredniej. Ma zasięg do 50 m i dokładność 1.5 mm. Wyróżnia go solidna konstrukcja z częściowo gumowaną obudową, przystosowana do najtrudniejszych warunków pracy (takie jak upadki i uderzenia) na placu budowy. Duże, wypukłe przyciski pozwalają uniknąć pomyłki podczas wykonywania pomiarów, a dzięki podświetlanemu wyświetlaczowi dalmierz zapewnia  widoczność w każdych warunkach pracy.

Parametry

  • Dokładność pomiaru: ±1.5mm
  • Zasięg pomiaru: do 50m

 

Dalmierz Noyafa NF-271 50

 Noyafa NF-271 50

Noyafa NF-271 50 to najbardziej popularny dalmierz laserowy do 100 zł. Dzięki zasięgowi 50 m i dokładności 1.5 mm zapewnia dokładne i szybkie pomiary odległości, wysokości, powierzchni i objętości. Kompaktowa konstrukcja ułatwia obsługę i przechowywanie, a czytelny i podświetlany ekran ułatwia odczytywanie wyników pomiarów. To precyzyjne i funkcjonalne urządzenie sprawdzi się podczas pomiarów przy wszelkich pracach budowlanych (przeznaczony jest głównie do wnętrz). To też świetny dalmierz laserowy do domu.

Parametry

  • Dokładność pomiaru: ±1.5mm
  • Zasięg pomiaru: do 50m
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl