Opcje przeglądania
Napięcie akumulatora (V)
Liczba akumulatorów (szt)
Pojemność akumulatora (Ah)
Silnik bezszczotkowy
Możliwość kucia
Walizka
Cena
  • od
    do

Młotowiertarki

Młotowiertarka, lub inaczej młot udarowy, to urządzenie służące do wykonywania otworów o dużej średnicy w twardych podłożach, jak np. beton. Jest to urządzenie podobne do zwykłej wiertarki, wykorzystujące jednak mechanizm udaru pneumatycznego. Przeznaczone jest przede wszystkim do zaawansowanych prac remontowo-budowlanych, podczas których wiertarka jest niewystarczająca.

Młotowiertarki

Młotowiertarki – czym są?

Młotowiertarka, nazywana także młotem udarowym, to bardzo praktyczne urządzenie podobne do tradycyjnej wiertarki, przeznaczone do wykonywania otworów w twardych podłożach, na przykład z betonu, marmuru czy kamienia. Można za jego pomocą również wykuwać otwory i bruzdy w delikatniejszych powierzchniach, takich jak ściany i stropy. Sprawdza się ponadto przy skuwaniu starych posadzek, okładzin ściennych, wykładzin z podłóg czy dłutowania.

Dzięki szerokiemu zastosowaniu cieszy się dużą popularnością u profesjonalistów podczas prac remontowo-budowlanych, jak również u majsterkowiczów-amatorów do bardziej wymagających prac, do których zwykła wiertarka byłaby niewystarczająca. To niezbędne wyposażenie każdej profesjonalnej ekipy budowlanej. Świetnie sprawdzi się zarówno podczas budowy domu, jak i w trakcie jego remontu bądź urządzania.

Młotowiertarka a wiertarka

Tym, co wyróżnia młotowiertarkę od wiertarki jest funkcja udaru pneumatycznego – zwykle wiertarki udarowe działają przy użyciu udaru mechanicznego. Dzięki temu podczas wiercenia młotowiertarka wymaga mniejszej siły nacisku niż wiertarka udarowa.

Jaką młotowiertarkę wybrać?

Na co zwrócić uwagę wybierając młotowiertarkę? Przede wszystkim na parametry techniczne. Podobnie, jak w przypadku innych elektronarzędzi, jednym z najważniejszych jest moc. W większości przypadków dobrym wyborem będzie urządzenie o mocy 800-1000W. Do bardziej profesjonalnych prac wskazana jest jednak moc od 1000W do nawet 2000W – niższa może okazać się niewystarczająca do niektórych zadań.

Kolejnym istotnym parametrem młotowiertarki jest energia udaru. Ma ona wpływ na efektywność pracy i możliwość kruszenia bardzo twardych materiałów – im większa, tym twardsze materiały można kuć. W przypadku większości modeli dochodzi ona maksymalnie do 5J, niekiedy 10J.

Nie bez znaczenia jest także sposób zasilania. Na rynku dostępne są zarówno urządzenia sieciowe, jak i akumulatorowe. Choć większość młotowiertarek jest zasilana sieciowo, to można także zaopatrzyć się w model akumulatorowy. są one wygodniejsze w użyciu – możliwości urządzenia nie ogranicza bowiem dostępność gniazdka i zasięg kabla zasilającego – ale czas ich pracy jest krótszy – zależny od pojemności baterii. Młotowiertarki sieciowe umożliwiają z kolei nieprzerwaną pracę.

Duże znaczenie ma również typ uchwytu. Młotowiertarka może być wyposażona w uchwyt SDS Plus lub SDS Max. Ten pierwszy wykorzystuje się do prac lżejszych, a drugi w przypadku ciężkich prac.

Wybierając młotowiertarkę, warto ponadto zwrócić uwagę na możliwość regulacji obrotów. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, pozwalające dostosować narzędzie do obrabianego materiału. Pomocnym udogodnieniem będzie też funkcja redukcji drgań, dzięki której drgania są częściowo tłumione, co jest znacznym udogodnieniem w przypadku częstego lub długiego użytkowania urządzenia.

Co z osprzętem? Do młotowiertarek najczęściej wykorzystywane są wiertła typu SDS, a najpopularniejsze są wiertła systemu SDS Plus. Oprócz wierteł przydadzą się dłuta do wykuwania otworów i rozkruszania materiałów.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt 12 419 29 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl